Zlínské kovárně opět vzrostly tržby

Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)
Ilustrační foto (Foto: Kovárna Viva)
Politika a ekonomika 18. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Stejně jako v minulých letech zaznamenala zlínská společnost Kovárna VIVA, a.s. za uplynulý rok rekordní hospodářský výsledek. Její tržby dosáhly hodnoty 1,25 miliardy korun, což představuje nárůst o 3,5 procenta, serverZlin.cz o tom informovala mluvčí společnosti Kateřina Martykánová.

Firma, která se specializuje na tváření a obrábění výkovků, zaměstnává ve Zlíně a dceřiné společnosti v Prostějově už 560 zaměstnanců.

Již třetí rok po sobě se Kovárně VIVA podařilo překonat ve svých tržbách hranici jedné miliardy korun. Loňský výsledek je ještě o 3,5 procenta vyšší než v roce předchozím a tržba 1,25 miliardy korun je tak nejvyšší dosaženou hodnotou v historii firmy. VIVA se jako přední český strojírenský podnik specializuje na výrobu a obrábění zápustkových výkovků z oceli. Za minulý rok se výkon společnosti v tunách zvýšil o sedm procent. K jejím zákazníkům patří špičkové firmy z automobilového průmyslu a strojírenství. Z celkové produkce více než 60 % míří k montáži nebo dalšímu zpracování do zahraničí - zejména do Německa, Skandinávie, na Slovensko a do Francie.

"Rok 2016 pro nás byl rokem náročným, ale úspěšným. Na jeho počátku končily dva významné projekty, které ale v zápětí nahradily nově uzavřené velké kontrakty pro skandinávské automobilky a výrobce dieselových systémů pro oblast automotive," zhodnotil hospodaření obchodní ředitel Zbyněk Rozsypal.

S tím byly spojeny také investice převyšující 130 milionů korun, které v roce 2016 směřovaly zejména do dalšího rozvoje technologií, ale například také do zkvalitnění sociálního zázemí pro zaměstnance. "Začátkem března letošního roku jsme v areálu naší firmy zprovoznili novou jídelnu. Po uzavření provozovny dosavadního dodavatele, byla situace se stravováním pro naše lidi komplikovaná. Rozhodli jsme se proto investovat do vlastní závodní jídelny, která teď nabízí našim zaměstnancům nejen lepší prostředí, ale také kvalitnější stravování," doplnil Rozsypal.

Také v letošním roce očekává Kovárna VIVA rekordní nárůsty výkonů i investic spojených právě s novými zakázkami. V roce 2017 plánuje firma plný rozjezd nové robotizované kovací linky a další rozvoj v oblasti obrábění. Na základě kolektivního vyjednávání došlo pro letošní rok k navýšení mezd a zlepšení některých z řady firemních benefitů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam