Zlínský útulek se potýká s přemírou koťat

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 18. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínský útulek pro opuštěná zvířata ve zlínské části Vršava se plní koťaty. Server Zlin.cz o tom informoval za zlínskou radnici Lukáš Fabián.

Každoročně v útulku v době od dubna do září přibudou desítky nových koťat. "Bohužel se často stává, že lidé nalezená koťata automaticky přinesou do útulku. Pokud koťata nemají dostatečný věk, jejich šance na přežití je malá. V prvních týdnech po narození je proto lepší je nechat u kočky," podotkla Eva Poiselová, vedoucí zlínského útulku pro zvířata v nouzi.

Město se snaží snížit počty toulavých koček a tím i snížit počty bezprizorních koťat programem kastrace koček a kocourů. Už 17. rokem tak mají obyvatelé města možnost požádat si o příspěvek na kastraci svého mazlíčka. Příspěvek na kastraci kočky je 350 korun, kocoura 200 korun a je možno jej vyplatit na každé chované zvíře. Tato částka odpovídá zhruba čtvrtině ceny kastrace.

"Od počátku tohoto programu město poskytlo dary na kastraci více než 4 300 koček a kocourů. Vyplacená částka na tento příspěvek překročila už hranici jednoho milionu korun " shrnula Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínské radnice.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam