Kroměřížská radnice hodlá Velké náměstí oživit relaxační zónou s barem

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 18. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice chystá pro letošní léto novinku, a to relaxační zónu na Velkém náměstí, jejíž součástí bude i bar. Serveru Zlin.cz to řekl vedoucí kroměřížského odboru kultury Pavel Zrna.

Relaxační prostor má v centru města vzniknout v rámci projektu, Kroměříž nezastavíš, jehož cílem je oživit Velké náměstí po dobu celé hlavní turistické sezony. Zóna s barem, ve kterém se budou moci obyvatelé i návštěvníci města moci občerstvit, by tak měla na náměstí fungovat od druhé poloviny června do konce srpna.

"Zóna dává prostor pro relaxaci, občerstvení, ale i pro pravidelné pohybové a kulturní aktivity organizované kroměřížským odborem kultury a cestovního ruchu," konstatoval Pavel Zrna.

Vedení města aktuálně hledá vhodného provozovatele. "Jde o plochu asi 200 m2, která bude vybavena sedačkami, stolky, lehátky i zastíněním. Nebude chybět hrací koutek, dřevěný stánek pro zázemí, mobilní zeleň, přívod elektrické energie a vody, stojany na kola, ozvučení, bezplatná wi-fi či miniknihovna. Po dohodě s provozovatelem možná přibude i další vybavení," poznamenal Zrna.

Nový provozovatel by měl na náměstí nabídnout kvalitní a cenově dostupné občerstvení, zajistit technické a materiálové vybavení nezbytné pro provoz baru a občerstvení, zajistit denní obsluhu a drobné údržby prostoru a měl by dodržet veškeré hygienické a legislativní požadavky. "Při výběru bude rozhodovat rozsah poskytovaných služeb (jmenný výčet nabízeného sortimentu), návrh otevírací doby (max. do 22.00 hodin, s výjimkou akcí zahrnutých ve vyhlášce o nočním klidu), návrh výše nájemného a návrh vlastní iniciativy související s tématem sezony Kroměříž nezastavíš. Zájemci o provozování relaxační zóny a občerstvení nám mohou zasílat nabídky nejpozději do 25. května na e-mailové adresy marcela.nehodova@mesto-kromeriz.cz a sarka.kucerova@mesto-kromeriz.cz," dodal Zrna.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam