Za údržbu zvláště chráněných území zaplatí kraj přes milion korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 18. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj uzavřel smlouvy s dodavateli, kteří se v letošním roce postarají o údržbu zvláště chráněných území ve Zlínském kraji.  Dodavatelé vzešli z veřejné soutěže a kraj jim vyplatí částku přes milion korun, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Údržba zvláště chráněných území regionu přijde letos kraj na celkem 1 141 155 korun.

"Vybraní dodavatelé pro nás zajistí především posečení travního porostu na celkem 21 vymezených lučních plochách nacházejících se na území přírodních památek a přírodních rezervací ve Zlínském kraji a následné odstranění posečené trávy, případně sena, mimo posečené plochy. Postarají se také o kácení a následnou likvidaci náletových dřevin," upřesnila radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

Vyhlašování přírodních památek a přírodních rezervací mají ve své kompetenci kraje, a to na základě zákona o ochraně přírody a krajiny. Stejný zákon pak krajům stanovuje povinnost o tato území nacházející se mimo území chráněných krajinných oblastí pečovat.

Nejvíce přírodních rezervací je na území Uherskohradišťska (18). Celkem devět přírodních rezervací je na Kroměřížsku a Zlínsko a Vsetínsko disponují osmi takovými oblastmi. Mezi nejznámější přírodní rezervace ve Zlínském kraji patří například Kanada, Hutě, Čerňava, Tesák, Makyta, Klenov, Malý Javorník, Sidonie či Lazy.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam