Tři školy na Zlínsku plánují investice za více než 20 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 18. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní odsouhlasili tři nové investiční záměry na třech školách na Zlínsku. Rekonstrukce se tak dočkají venkovní sportoviště na Gymnáziu a Jazykové škole Zlín, budova staré školy na Střední škole oděvní a služeb Vizovice a výměníková stanice Domova mládeže při Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Zlín, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí kraje Renata Janečková.

"Všechny schválené investiční záměry řeší odstranění nevyhovujícího stavu nemovitého majetku, který máme jako kraj ve svém vlastnictví a je tedy naší povinností coby dobrého hospodáře se o něj odpovědně starat," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Na Gymnáziu a Jazykové škole Zlín bude zmodernizováno sportovní škvárové a travnaté hřiště v bezprostřední blízkosti školy. Toto sportoviště využívané jak k výuce tělesné výchovy, tak k volnočasovým aktivitám, v současnosti není možné užívat za klimaticky nepříznivých podmínek (po dešti je značně podmáčené). Rovněž nesplňuje požadavky plynoucí z platných norem. Proto zde nově vzniknou atletická dráha s umělým povrchem a sektory pro skok do dálky a vrh koulí. Vybudována budou rovněž vnitřní víceúčelová hřiště pro malou kopanou a basketbal, hřiště pro volejbal, nohejbal, florbal a tenis, stejně jako hřiště na beach volejbal. Součástí stavebních prací bude oplocení sportoviště a modernizace objektu, který bude využíván jako technické zázemí pro správce areálu a provoz sportoviště. Náklady této investiční akce jsou vyčísleny na 8,858 milionu korun. Realizována by měla mít od dubna do srpna příštího roku.

Na Střední škole oděvní a služeb Vizovice bude opravena budova staré školy. Část oken zde netěsní, a proto v zimním období v budově dochází k velkým únikům tepla. V nevyhovujícím stavu jsou rovněž omítky a rozvody elektroinstalace. "Přistoupí se zde tedy k výměně všech rozvodů, tzn. elektroinstalace a zdravotechniky, a dosud nezateplená část objektu bude doplněna o tepelnou izolaci fasády a stará okna budou vyměněna za nová. V části spojovací chodby bude odstraněna původní krytina a provedena bude nová tepelná izolace střešního pláště a nová plechová střešní krytina s oplechováním. Rekonstrukce se dočká také sociální zařízení pro studenty i personál," upřesnila Janečková. Veškeré práce přijdou na 9,6 milionu korun. Začít by měly v letošním srpnu a dokončeny budou přesně o rok později.

V Domově mládeže při Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Zlín bude zrekonstruována výměníková stanice, která je zdrojem topné a teplé vody, a také vzduchotechnické zařízení pro objekt kuchyně. Vybavení výměníkové stanice nesplňuje současné požadavky a nelze zaručit její další bezporuchový provoz. Rovněž strojní zařízení pro vytápění, osazené před téměř 30 lety, je ve velmi špatném technickém stavu a částečně nefunkční. Proto bude provedena kompletní rekonstrukce zdroje tepla a instalována bude nová předávací stanice pára-voda s automatickou regulací. Rekonstruováno bude rovněž vzduchotechnické zařízení pro objekt kuchyně, které způsobuje v zimních měsících problémy a je příčinou vzniku plísní. S realizací akce, která si vyžádá 5,166 milionu korun, se počítá v období od června do září letošního roku.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam