Pálení klestí na rozhraní obcí Držková a Vlčková skončilo zásahem hasičů

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 17. 5. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍNSKO - Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly požár na ploše po lesní těžbě na rozhraní katastrů obcí Držková a Vlčková na Zlínsku.

Informaci o požáru, který vznikl při pálení dřevního odpadu po lesní těžbě, přijali profesionální hasiči v 09:55 hodin. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Bystřice pod Hostýnem, Zlína a dobrovolní hasiči obcí Kašava a Vlčková.

Ještě před příjezdem hasičů se o likvidaci požáru pokoušeli pracovníci, kteří v lesní lokalitě prováděli pálení klestí. Vlivem větru a blízkosti hořlavých materiálů se plameny dostaly mimo neohraničené ohniště v terénní úžlabině a šířily se po okolní ploše a k blízkému porostu mladých stromků.

K likvidaci požáru v členitém terénu byly nasazeny celkem čtyři cisternové automobily včetně cisterny pro velkoobjemové hašení z centrální stanice Zlín. Po více jak třiceti minutách zásahu dostali hasiči požár pod svou kontrolu a zamezili jeho dalšímu šíření. V 11:38 hodin ohlásil velitel zásahu konečnou likvidaci události.

Při hašení vzniklého požáru byl lehce popálen jeden z lesních dělníků. Zranění mu na místě ošetřili zasahující hasiči.

Příčinou vzniku požáru bylo podcenění podmínek požární bezpečnosti při pálení. Vyšetřovatel hasičů uzavřel událost v blokovém řízení.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam