Zástupci vsetínské radnice budou debatovat s veřejností

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 19. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Debatovat se zástupci vsetínské radnice mohou lidé, kteří ve čtvrtek 1. června zavítají do domu kultury ve Vsetíně. Diskuze začne v 16:00, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Fórum nazvané S námi pro vás za jeden provaz má vyvolat debatu mezi vedením radnice s občany o problémech, které je trápí. „V úvodu setkání získají návštěvníci informace o řešení problémů, které obyvatelé označili za 10 největších v loňském roce. Poté budou moci účastníci pojmenovat současné nejpalčivější potíže, které se týkají všech oblastí života, ať už se jedná o dopravu, vzdělávání, kulturu, sport, podnikání a zaměstnanost, veřejnou správu, sociální oblast nebo životní prostředí,“ vyjmenovala Kousalová.

Své místo v diskuzi budou mít i žáci základních a studenti středních škol. „Z každé oblasti vzejdou dva prioritní problémy. Následným hlasováním všech přítomných vznikne TOP desítka, které se budeme věnovat. Nezapadnou však ani další podněty, které se mezi TOP nedostanou,“ připomněla vsetínská místostarostka Simona Hlaváčová.

Stejně jako v loňském roce se letos setkání nad problémy bude konat i s maminkami na mateřské dovolené, kterým odpolední čas vzhledem k péči o děti nevyhovuje. „Fórum s maminkami se bude konat v úterý 23. května od 10:00 v Rodinném mateřském centru na Rybníkách a jejich podněty budou přeneseny na čtvrteční fórum do domu kultury,“ poznamenala Kousalová.

Občané, kteří nebudou moct přijít, najdou následně na stránkách www.mestovsetin.cz nově definovaných deset největších problémů a hlasováním v anketě pak budou moct přidat svůj hlas.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam