We Are The Champions...Fastav slaví pohár

Foto: Jana MiláFoto: Jana Milá
Foto: Jana Milá
Sport 18. 5. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Zřejmě ještě nikdy nevládla na zlínském fotbalovém stadionu taková euforie jako tentokrát. Ve čtvrtek dopoledne v tiskovém středisku šéfové vítězného klubu MOL Cupu, neformální atmosféra, spousta novinářů....a odvedle z šatny zní megahit všech světových stadionů, We Are The Champions od Queenů.

"Užívejme si tohoto úspěchu, je dílem každého, trenérů, nás hráčů, realizačního týmu i fanoušků," ukazuje pohár unavený ale hodně šťastný kapitán Jakub Jugas. Jeho tým vyřadil v poháru mezi jinými Spartu, Liberec či Slavii, naposledy ve finále výbornou Opavu. 

Zlín teď míří do Evropské ligy. Jen pro zajímavost, pokud by mu 24. května přálo štěstí v podobě výhry Manchesteru United nad Ajaxem Amsterodam ve finále letošního ročníku, postoupí přímo do skupinové fáze soutěže. K bonusu 70 milionů korun by bylo připraveno šest utkání. V končícím ročníku hrály naše týmy ve skupinách například se Southamptonem, Interem Milán, AS Řím či Fiorentinou. Týmy podobných kalibrů by prověřily Ševce.

Ve Zlíně by se ale podle všeho nehrálo, nevyhovuje kapacita ani zázemí, výjimka ale možná vyloučena není. "Jednali jsme už s kompetentními orgány, uvidíme," říká ředitel klubu Leoš Gojš.

Jako vždy nad věcí dva nejzkušenější, trenér Páník a majitel klubu Červenka.

"Bob má teď několik možností. Může zůstat, možná akceptuje jinou nabídku odjinud, já mu nabízím i jiný post ve sportovním vedení klubu. A když bude chtít, může mančaft trénovat jen v poháru, anebo jen na podzim, to umí nejlépe ze všech," přidává s humorem Zdeněk Červenka, který vede zlínský klub už 15 let.

"Já mám radost z toho, že už je pryč doba, kdy jsme my ze Zlína museli mířit na jednání o nových hráčích či prodeji mimo Zlín. Teď už je to obráceně, už se hodně vnímá, že tu nějaký Zlín patří na fotbalovou mapu," hlásí manažer Zdeněk Grygera. Víceméně spolu s šéfem potvrzuje avizované odchody Vukadinoviče a Jugase směr Praha.

Trenér Páník dotáhl tým k historickému úspěchu, tím je nejen zisk poháru, ale je jím také zatimní šestá příčka v lize. "Nic nekončí, chceme ligu dohrát co nejlépe," přehlíží čtvrteční juchání svých mladíků s úsměvem.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam