Valašské Klobouky mají třetí nejpřívětivější úřad v zemi

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 19. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Třetí místo v soutěži Přívětivý úřad 2017 získaly Valašské Klobouky. Zároveň jsou nejpřívětivější ve Zlínském kraji, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí města Lenka Zvonková.

Soutěž vyhlašuje Ministerstvo vnitra České republiky. „U úřadů s rozšířenou působností se hodnotí jejich dostupnost pro občany, komunikaci, transparentnost a řízení kvality,“ vyjmenovala Zvonková.

Radnice si ocenění považuje. „Titul Přívětivý úřad 2017 na úrovni Zlínského kraje i České republiky vnímáme jako odměnu městskému úřadu za jeho otevřený přístup k občanům Valašských Klobouk i celé správní oblasti obce s rozšířenou působností. Snaha o vstřícnost, a to i přes rozličné životní situace občanů ostatně patří ke každodenní pracovní náplni zaměstnanců a je také neustálou motivací k zavádění služeb a opatření pro zvýšení komfortu klientů,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Na prvním místě se v celostátním měřítku umístil Žďár nad Sázavou, druhý byl Liberec. Ve Zlínském kraji byly za Valašskými Klobouky Valašské Meziříčí a třetí Kroměříž. „Zásluhu na těchto výborných výsledcích mají především všichni zaměstnanci městského úřadu, a proto bych jim na tomto místě velmi rád poděkoval,“ vyjádřil Karel Švach, tajemník Městského úřadu Valašské Klobouky.

Soutěže Přívětivý úřad 2017 se zúčastnilo 165 měst a obcí s rozšířenou působností. Uskutečnila se formou elektronického dotazníku s více než pěti desítkami kritérií, která směřovala k hodnocení přívětivosti a otevřenosti úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Sledoval se například počet úředních hodin, dále zveřejňování stavu vyřízených požadavků, aktivní komunikace na webových stránkách a sociálních sítích, vydávání tiskových a výročních zpráv i zpravodaje, existence aplikací usnadňujících kontakty s úřadem, zveřejnění kompletních kontaktů na úředníky, vyvěšení územního plánu, existenci online archivů rozpočtů, participace s občany a mnohé další.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam