Rožnovská radnice hledá nového tajemníka

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 19. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Nového tajemníka hledá radnice v Rožnově pod Radhoštěm. Zájemci mohou přihlášky posílat do 30. června, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovského městského úřadu Tomáš Gross.

Lidé najdou informace na webu www.roznov.cz. „Výběrové řízení je už vyhlášeno a zveřejněno na webu města a dalších sociálních sítích,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš, který zároveň přiblížil některé požadavky, které radnice na budoucího vedoucího městského úřadu bude mít. „Samozřejmě je primární schopnost organizace práce složitějšího organizačního celku a přímé řízení osob s dalšími podřízenými. Tajemník či tajemnice bude také zajišťovat výkon přenesené působnosti s výjimkou věcí, které jsou zákonem svěřeny radě obce nebo zvláštním orgánům obce, plnit úkoly uložené mu zastupitelstvem obce, radou nebo starostou a odpovídat za plnění úkolů úřadu v samostatné i přenesené působnosti,“ vyjmenoval Holiš.

Radnice má i další požadavky. „Kromě zákonných předpokladů pro jmenování vedoucím úřadu, jako je vysokoškolské vzdělání nebo neangažovanost v politických stranách a politických hnutích, budeme požadovat také znalost řady zákonů, mimo jiné například zákona o obcích, o úřednících územních samosprávných celků, zákoníku práce, správního řádu a dalších. Dále chceme prověřit schopnosti a dovednosti budoucího vedoucího úřadu z hlediska koncepčního a strategického myšlení, odolnosti vůči stresu a zvládání zátěžových situací, schopnosti rozhodnout a realizovat potřebná opatření a počítáme také s proaktivním přístupem, vytrvalostí, sebemotivací a flexibilitou,“ doplnil starosta.

Součástí prokazovaných dovedností budou také takzvané sociální dovednosti. „U nich budeme klást důraz na ochotu spolupráce, respekt k názoru druhých, umění naslouchat, motivaci ostatních k dosažení cílů, pozitivní myšlení a pozitivní komunikace, výborné vyjadřovací schopnosti, vedení konstruktivní diskuze, dobré vystupování, objektivizaci situací a respektování dohod a konečných rozhodnutí,“ řekl Gross.

Radnice přijímá přihlášky do konce června. „Je to termín pro uzavírku přihlášek a zároveň proběhne otevření obálek. Následně dostanou ti, kteří například nestihli doplnit lustrační osvědčení, čas na doplnění některých případně chybějících podkladů a následně proběhne dvoukolově ve dnech 20. a 25. července samotný výběr. Bude-li nový tajemník vybrán, může nastoupit od 1. srpna,“ uzavřel Holiš.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam