Vedení Otrokovic pozvalo na kávu i novinky cyklisty jezdící do práce na kole

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 19. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Cyklisté jezdící na kole do zaměstnání dostali kávu na radnici v rámci doprovodné akce ke kampani nazvané Do práce na kole. Při tom se dozvěděli novinky z oblasti cyklodopravy, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Pozvání na kávu připravilo cyklistům vedení otrokovické radnice v rámci doprovodné akce známé jako Káva na triko. Kdo přijel ve středu odpoledne v soutěžním tričku, dostal v budově radnice kávu a další občerstvení. „Cyklisté zároveň obdrželi informace o plánovaných změnách v oblasti cyklodopravy v našem městě. Cyklokoordinátorka Otrokovic Renáta Krystyníková informovala o současné cyklokoncepci,“ uvedla Stehlíková.

Cyklokoordinátorka také diskutovala s účastníky soutěže o plánech a rozvoji městské mobility. „V současné době se provádějí na stezkách pro chodce a cyklisty nástřiky symbolů potvrzující směr jízdy cyklistů a chůze pěších. Nové symboly jsou na vytipovaných místech s vysokou frekvencí, například naproti Kauflandu v ulici Dr. E. Beneše nebo u finančního úřadu na ulici J. Jabůrkové,“ uvedl Josef Tomanovič z odboru dopravně-správního, který se sám do soutěže zapojil.

Na radnici přijela na kávu celá řada soutěžících. Na otázku, zda jezdí na kole i v dešti, odpověděl Josef Papež. „Nejhorší je začátek deště, pak už si člověk zvykne,“ řekl Papež.

Soutěže Do práce na kole se účastní druhým rokem a jezdí každodenně z Kvasic do průmyslové zóny Napajedla a zpět, a to za každého počasí. „Mám to na kole pouze o deset minut déle, než kdybych použil osobní vozidlo,“ objasnil Josef Papež s tím, že do práce na kole jezdí i v ostatních měsících. „Josef se může pochlubit, že od začátku května jel do práce na kole opravdu každý den a zaznamenal si stoprocentní pravidelnost. Třeba bude stát na stupni vítězů,“ dodala Stehlíková.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam