Zraněného řidiče museli hasiči z vozidla vyprostit

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 19. 5. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

Jaroslavice - Na místě dopravní nehody dvou vozidel ve Zlíně – Jaroslavicích zasahovali profesionální hasiči z nedaleké centrální stanice.

K dopravní nehodě osobního vozidla a dodávky došlo bezprostředně před devátou hodinou dopolední. Podle oznamovatele zůstal jeden z řidičů ve vozidle zaklíněn. Na místo události byly vyslány dva zásahové automobily profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín.

Hned po příjezdu poskytli hasiči zraněnému a zaklíněnému řidiči osobního vozidla předlékařskou pomoc a zafixovali jeho krční páteř. Pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení pak odstranili sloupek karoserie mezi dveřmi řidiče a zadního spolujezdce, odtrhli zadní dveře a vytvořil prostor pro přístup ke zraněnému a pro jeho vytažení. Při vyprošťování byl zraněný v péči záchranářů, kteří na místo dorazili hned za hasiči.

Po přenesení zraněného do sanity a jeho transportu do nemocnice hasiči zajistili místo nehody, která zcela zablokovala místní komunikaci, zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a pomocí sorbentů likvidovali uniklé provozní kapaliny.

Jeden ze zasahujících hasičů také poskytl posttraumatickou pomoc rodinnému příslušníku zraněného řidiče, který se dostavil na místo události.

Řidič dodávky vyváznul z nehody bez zranění.

Ještě před návratem na stanici hasiči místo nehody uklidili.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam