Ve městech budou brzy lavičky, na kterých si lidé budou moci dobíjet mobilní telefony a elektrokola

Lavička eBlocq s možností na nabíjení elektrokol. (Foto: mmcité)Lavička eBlocq s možností na nabíjení elektrokol. (Foto: mmcité)
Lavička eBlocq s možností na nabíjení elektrokol. (Foto: mmcité)
Politika a ekonomika 20. 5. 2017 | Autor: Redakce

BÍLOVICE - Ve městech budou brzy veřejné lavičky, na kterých si lidé budou moci dobíjet své mobilní telefony a elektrokola. Na trh je uvádí skupina mmcité z Bílovic na Uherskohradišťsku. Lavička na nabíjení telefonu je vybavena USB, lavička s nabíjením elektrokol má úložný prostor s USB a elektrickou zásuvkou. Novinkou je také podsvícení laviček.

Podle hlavního designéra a spolumajitele mmcité Davida Karáska bylo cílem dát stávajícím výrobkům mmcité nové možnosti využití. Lavičky Blocq, Radium a Woody i lehátko Rivage jsou kromě USB a osvětlení doplněné o stolky, na které lze odložit jídlo, pití, tablet nebo knihu. Uzamykatelný box v lavičce se zásuvkou pro nabíjení elektrokol i jiných spotřebičů je dostatečně velký i k odložení přilby nebo batohu.

Lavičky budou napojeny na elektřinu od země kabelem. Podle Karáska chce ale mmcité ještě do konce letošního roku představit i varianty laviček s fotovoltaickým napájením. Skupina mmcité novinkou reaguje na stávající trend v cyklodopravě a na přibývající počet elektrokol.

Skupinu tvoří asi deset firem. Hlavní jsou dvě, mmcité 1, která vyrábí městský mobiliář, a mmcité +, jejímž výrobním programem jsou zastřešení pro dopravní terminály a protihlukové stěny. Karásek mmcité založil na začátku 90. let jako tehdejší student designu se spolužákem Radkem Hegmonem. Skupina měla loni obrat kolem 800 milionů korun, většina tržeb je ze zahraničí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam