Výrobce pneumatik Continental Barum loni utržil 56,4 miliardy korun a vykázal zisk přes 3,5 miliardy korun

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Politika a ekonomika 21. 5. 2017 | Autor: Redakce

OTROKOVICE - Výrobce pneumatik Continental Barum z Otrokovice v loňském roce utržil 56,4 miliardy korun a vykázal zisk přes 3,5 miliardy korun. V roce 2015 měl rekordní tržby 57,7 miliardy korun, zisk činil 3,3 miliardy. Loňský pokles tržeb o 2,2 procenta podle jednatele Miloslava Bjalka ovlivnil pokles prodejních cen osobních plášťů a naopak na zisk pozitivně zapůsobila úspora nákladů.

Export se na loňských tržbách společnosti podílel částkou 38,9 miliardy korun. Přitom ještě v roce 2009 celkové tržby Continental Barum jen lehce přesáhly 35 miliard korun. Od té doby už ale až do loňského roku rostly.

Continental Barum v minulém roce podle výroční zprávy vyrobil asi 16,63 milionu kusů pneumatik pro osobní automobily, zhruba 1,15 milionu nákladních pneumatik a dalších 117.000 kusů průmyslových plášťů. Nákladních pneumatik v Otrokovicích vyrobili meziročně o 233.000 kusů více, osobních více o 75.000 a průmyslových naopak 2000 kusů ubylo.

V Otrokovicích momentálně pracuje 4900 lidí, společnost je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji. Průměrný počet zaměstnanců po přepočtu na plnou pracovní dobu loni činil 3808 lidí, meziročně o 215 více. Continental Barum od ledna navýšil mzdové tarify o sedm procent a v březnové mzdě zaměstnancům vyplatil i bonus 14 267 korun jako podíl na zisku.

Podíl na zisku zaměstnancům vyplácí pravidelně už deset let. Přesto se podle dalšího z jednatelů Libora Lázničky potýká s nedostatkem pracovníků na trhu práce. Momentálně hledá kvalifikované inženýry, techniky a technology pro nově vznikající technologické a inovativní centrum, které je jediné v celém koncernu Continental. Bude se zabývat vývojem a výzkumem technologií.

Německý koncern Continental AG má v České republice výrobní a prodejní jednotky v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Meclově, Otrokovicích, Ostravě a Trutnově. Na Slovensku má výrobní závody v Púchově, Zvolenu a Dolních Věstonicích. Koncern v Česku a na Slovensku zaměstnává celkem přes 20.000 lidí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam