Kraj bude žádat ze státního rozpočtu více peněz na sociální oblast

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 22. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Více peněz pro sociální služby bude letos žádat po státu Zlínský kraj. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí kraje Renata Janečková.

Krajští radní projednali akční plán rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro rok 2018, který je podmínkou pro poskytnutí dotací na sociální služby. Ty jsou pro rok 2018 vyšší o částku téměř 200 milionů, než Zlínský kraj obdržel pro letošní rok. Informovala o tom radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

"Akční plán je nedílnou součástí žádosti kraje o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu. Pro rok 2018 je objem prostředků ze státního rozpočtu předpokládán ve výši přes 810 milionů korun. Pro letošní rok jsme zatím obdrželi něco přes 629 milionů korun, ale v souvislosti se zvýšením platů ještě budeme požadovat dofinancování," sdělila radní Michaela Blahová.

Na tvorbě Akčního plánu se podíleli zástupci obcí, poskytovatelů sociálních služeb v rámci pracovních skupin a Týmu pro dohodu. V první polovině dubna 2017 proběhlo veřejné připomínkování dokumentu. Významnou kapitolu představuje analytická část či finanční výhled resortu do roku 2020. Na základě hodnocení stávajících sociálních služeb a rozvojových záměrů byla sestavena Síť sociálních služeb Zlínského kraje pro rok 2018.

Povinnost zpracovat střednědobý plán rozvoje sociálních služeb vyplývá ze zákona o sociálních službách a slouží jako prostředek pro pravidelné sledování a vyhodnocování oblasti sociálních služeb včetně potřeb kapacitního posílení o nové sociální služby.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam