V rámci Zlín Film Festivalu se budou promítat i staré grotesky za doprovodu živého klavíru

Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Facebook Zlín Film Festival)
Kultura 22. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už za několik dní vypukne ve Zlíně 57. ročník Zlín Film Festivalu, který letos uvede 326 snímků ze 62 zemí světa. Kromě filmových žní se ale návštěvníci mohou těšit také na velmi bohatý doprovodný program, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Filmová přehlídka začne v pátek 26. května a potrvá do 3. června. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí představí divákům i filmy z netradičních zemí, jako jsou Burkina Faso, Kypr, Bahamy, Kostarika, Libanon, Palestina nebo Sýrie. Festival se kromě Zlína bude konat i v dalších satelitních městech.

Filmový program už tradičně doplní i pestrý doprovodný program. Tvoří jej řada divadelních představení, koncertů, workshopů, dále odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také sportovní a společenské akce. "Zvláštní pozornost budeme letos věnovat i projektu tvořivých dílen ve spolupráci s našimi partnery a projektům souvisejících s kontinuální podporou festivalu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Statutárního města Zlín a Zlínského kraje," doplnila Martykánová.

Kromě tradičních večerních koncertů v Open Air zóně (XindlX, Aneta Langerová, Slza, ABBA a Roxette revival) přinese festival i další zajímavý program. "V Divadelní zóně se uskuteční v premiéře promítání starých grotesek v doprovodu živého klavíru pod názvem Filmové piano. Nově se otevře i Relax gastro zóna u zlínského zámku nebo speciální diskusní místo Festival Café na náměstí Míru," upřesnil prezident festivalu Čestmír Vančura s tím, že poslední festivalový den, sobota 3. června, bude letos patřit 2. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2017.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam