Drobné opravy majetku v krajských nemocnicích vyjdou na téměř tři miliony korun

Co se děje 23. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili aktualizovaný plán opravy majetku, který kraj pronajímá svým nemocnicím. Jsou do něj zahrnuty nové drobnější opravy za téměř tři miliony korun, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Do malých oprav se hodlají pustit nemocnice v Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. Celkově jde o investici v hodnotě 2,8 milionu korun.

"Vzhledem k tomu, že jde o opravy majetku, který jako kraj těmto třem nemocnicím pronajímáme, plány oprav nad rámec obvyklého udržování musí průběžně podle aktuálních potřeb schvalovat krajská rada. Takto odsouhlasené opravy nemocnice uskuteční a následně nám je vyfakturují," vysvětlil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Uherskohradišťská nemocnice opraví teplovodní přípojku ústředního topení v budově ARO a také prostory bývalé budovy ARO pro rehabilitaci (tyto akce bude financovat sama nemocnice). Kroměřížská nemocnice vymění osvětlení, nouzové osvětlení, kabeláž a posuvné dveře v budově A. Vsetínská nemocnice bude v budově M realizovat opravu rampy a schodiště a v budově B1 opraví hlavní rozvaděč budovy včetně instalace elektroměru a současně zde také odstraní poruchu stoupacího potrubí (akce obou nemocnic budou financovány z krajského rozpočtu).

Pro Uherskohradišťskou, Kroměřížskou a Vsetínskou nemocnici je na opravy majetku v krajském rozpočtu letos vyčleněno celkem 29,4 milionu korun. Krajská nemocnice T. Bati disponuje svým vlastním majetkem, proto plán oprav krajské radě ke schválení nepředkládá.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam