Požár zničil pilu. Další budovu hasiči zachránili

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 23. 5. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

VELKÉ KARLOVICE - Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru v obci Velké Karlovice na Vsetínsku.

V 01:29 hodin byl na operační a informační středisko krajských hasičů oznámen požár objektu pily v k ú. obce Velké Karlovice. Na místo hlášené události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a hasiči dobrovolných jednotek obcí  Karolinka, Nový Hrozenkov a Halenkov.

Video

V době příjezdu první jednotky byl jednopodlažní objekt pily o půdorysu asi 15 x 40 metrů požárem zasažen v celém rozsahu a došlo už i k destrukci střešní konstrukce. Kromě hašení zasaženého objektu se hasiči soustředili také na ochranu sousedního objektu a skládky dřeva. V 01:57 hodin byli na místo zásahu vysláni jako posilová jednotka dobrovolní hasiči obce Velké Karlovice. V 03:00 hodin dostaly zasahující jednotky požár pod svou kontrolu a velitel zásahu ohlásil lokalizaci. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na okolí zcela zničeného objektu. Z důvodu zvýšené spotřeby vody bylo v průběhu zásahu zřízeno čerpací stanoviště z hydrantu u místní hasičské zbrojnice.

Před půl pátou dorazili na místo události dobrovolní hasiči z obce Hovězí, kteří vystřídali jednotku z Halenkova.

Do páté hodiny ranní bylo na likvidaci požáru nasazeno celkem 8 cisternových vozidel a automobilní plošina.

Podle prvotních odhadů způsobil požár škodu převyšující deset milionů korun.

Na místě události jsou i vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.

08:40 hodin

Do ranních hodin pokračovaly nasazené jednotky v rozebírání konstrukcí zasaženého objektu a dohašování jednotlivých ložisek hoření. V 07:59 hodin byla velitelem zásahu ohlášena likvidace události. Požářiště pak bylo předáno policistům a majiteli. Jako dohlídka byla na místě ponechána jednotka z Velkých Karlovic. Na místě zůstávají také vyšetřovatelé, kteří budou zjišťovat příčinu vzniku tohoto rozsáhlého požáru.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam