Odborný program Zlín Film Festivalu je určen profíkům i veřejnosti

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 24. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlín Film Festival nabídne v rámci sekce Film Industry také odborný program pro profesionály i širokou veřejnost. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Od 26. května do 2. června mají filmoví profesionálové i zájemci z řad veřejnosti možnost zúčastnit se volně přístupných přednášek, konferencí, prezentací a diskusí. Každodenní program se koná v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně, Kulturním institutu Alternativa a v Centru kreativních průmyslů a podnikání UPPER. Nabídka slibuje pestrou škálu témat z oblasti filmového průmyslu.

Kongresové centrum například v pátek 26. května od 16.00 do 17.00 hodin chystá hodinovou přednášku o tom, jak vznikal nový 3D film Hurvínek a kouzelné muzeum. "Autoři odhalí nejen zajímavosti z výroby snímku, ale návštěvníci uvidí i první ukázky filmu. Centrum UPPER má v tento den od 11.00 do 14.00 hodin na programu seminář Jak správně pitchovat?, který povede režisérka a scénáristka Mira Fornay. Tato aktivita je určena především studentům filmu," upřesnila Martykánová.

V sobotu 27. května bude Malý sál Kongresového centra patřit Festivalu Community, o den později se zde uskuteční hlavně pro zahraniční profesionály prezentace připravovaných českých filmů pro děti a mládež Works in Progress. Této akce se ale může zúčastnit i široká veřejnost. Další odborný program si zájemci mohou nastudovat na webových stránkách festivalu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam