V Podolí na domácí kuchyni. Karbanátky pana šéfa

Bar U Johnka (Foto: Zlin.cz)Bar U Johnka (Foto: Zlin.cz)
Bar U Johnka (Foto: Zlin.cz)
Gastronomie 23. 5. 2017 | Zdroj: Kuchtík Chutík

PODOLÍ -  Bar U Snopků v Podolí nepřehlédnete, je pěkně uprostřed obce, místním známější jako Bar U Johnka. A i když se v barech zpravidla zrovna dobře nenajíte, tady navzdory označení podniku vyvařují podomácku a docela dobře.

Na starost tu má všechno pan šéf, kuchař i číšník v jednom provedení. Nevaří zdaleka jen pro své hosty v téhle typické venkovské hospůdce, ale od rána je v zápřahu, aby měl navařeno a jídlo se mohlo rozvážet do blízkého okolí.

Už chvíli po jedenácté jsou hotova tři meníčka. Každé jiné a přece máte na každé chuť. Domácí sekaná s rajskou omáčkou a knedlíkem, sýrové karbanátky s uzeninou a hranolky a pak ještě pro sladomily a sladomilky palačinky s marmeládou a tvarohem.

Nejdříve se ale podává bramborová polévka s houbami. Porce velmi slušná, chuť dobrá, hub překvapivě mnoho.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3,5 hvězdičky.

  • obyčejný venkovský interiér
  • výborná kuchyně
  • velmi slušné porce
  • parkování podél hlavní silnice
  • rychlá obsluha
  • ryze domácí kuchyně

Z menu nabídky vybíráme zmíněné karbanátky. A necháme si taky říci, jak se dělají. "Nastrouhaný tvrdší sýr, k tomu měkká uzenina, je to nesmírně jednoduché," povídá domácí pán. Na talíři jsou dva krásné kousky, k tomu hranolky a tatarská omáčka. Tady se může vést diskuse, zdali by nebyly mírně racionálnější obyčejné vařené brambory, ale proti gustu pana kuchaře žádný dišputát. Pokrm je sytý a opravdu velmi chutný.

Palačinky: dvě mají marmeládovou náplň, jedna tvarohovou, k tomu šlehačka. Chuť opět velmi dobrá.

Jen pití si měli Chutíkovi vyměnit, malé pivo k palačinkám a sladká limonáda ke karbanátkům, to je trošku obráceně. Což je ovšem jen a jen jejich problém.

S nenápadným podnikem v Podolí spokojenost.

Chutíkovo hodnocení: 3 a půl hvězdičky.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam