Studenti v rámci výuky navrhli originální plakáty pro Filmový uzel

Foto: Filmový uzel ZlínFoto: Filmový uzel Zlín
Foto: Filmový uzel Zlín
Co se děje 25. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Studenti ateliéru Grafický design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB) představí v kavárně Filmového uzlu Zlín originální plakáty, které pro toto centrum vytvářeli v rámci výuky. Tři nejzdařilejší díla budou navíc finančně odměněna, serveru Zlin.cz to za Filmový uzel Zlín uvedl Ondřej Carda.

Vernisáž plakátů se v kavárně Filmového uzlu Zlín uskuteční v pátek 26. května od 18.00 hodin. V odborné porotě hodnotící nejzajímavější práce zasedne kromě vedoucího ateliéru Rostislava Illíka a umělecké ředitelky Filmového uzlu Zuzany Bahulové také designer Alan Záruba, bývalý art director České televize a současný kreativní ředitel skupiny Nova.

"Studenti třetího ročníku dostali zadání vytvořit v rámci výuky během letního semestru poutavé plakáty s tematikou workshopů animace a příměstských táborů, které u nás pořádáme. Měli přitom co nejvíce pracovat s motivy našeho loga a vizuální identity od designera Alana Záruby," řekla umělecká ředitelka Filmového uzlu Zuzana Bahulová.

Z desítky plakátů vybere porota tři nejzajímavější, jejichž autoři získají finanční odměnu. Součástí zadání bylo také to, aby byla grafika dynamická, šlo s ní dále pracovat a animovat ji. Tento přesah oceňuje i vedoucí ateliéru Grafický design Rostislav Illík: "Vyzdvihl bych především dvě věci. Dynamický animační plakát jako takový, to je velmi atraktivní téma. A pak je pro nás nesmírně cenné, že Alan Záruba vypracoval skutečně precizní hodnocení každé práce. Má obrovské renomé a zároveň zkušenosti z prostředí školy, dokáže tedy studentům své znalosti velmi dobře předat."

Na páteční vernisáž je vstup zdarma. Výstava plakátů bude v kavárně Filmového uzlu k vidění každý den od 9.00 do 18.00 hodin. Od začátku června na ni naváže další expozice ve spolupráci s FMK UTB, a to velkoformátové foto ve třetím patře od studentů Ateliéru reklamní fotografie. "Daří se nám naplňovat myšlenky, se kterými jsme Filmový uzel zakládali. Tedy tvořit, propojovat, vzdělávat a kulturně obohacovat náš region. Spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati je toho dalším krásným příkladem," dodal Zdeněk Talaš, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Kudlovské ateliéry a iniciátor celého projektu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam