Benefiční akce ve Valašském Meziříčí vynesla 200 tisíc pro nemocné děti

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Co se děje 26. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Skoro 200 tisíc korun vynesla benefiční akce ve Valašském Meziříčí nazvaná Jonáškovo zábavné odpoledne, na které vystoupili umělci a skupiny jako Ready Kirken, Marek Ztracený a další. Peníze pomohou nemocným dětem, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí pořadatelské Nadace Jonášek František Baláš.

Dvoudenní akci navštívilo ve valašskomeziříčském amfiteátru v parku zámku Kinských skoro 2200 platících dospělých a 1500 neplatících dětí. „O hudební program se postarali Marek Ztracený, Ready Kirken, Vladimír Merta, Voxel, Vojta Kotek se skupinou This, Maxíci, Eva Matějovská + W.A.F, Kanon, The Syrup a další,“ vyjmenoval Baláš.

Součástí byl i doprovodný program. „Za zmínku stojí mobilní planetárium a projekční laserová střelnice. Akci pravidelně svou účastí a vybranými penězi podporují motorkáři, kterých se po oba dny sešlo v parku více než 200,“ doplnil Baláš.

Akce vynesla 194 tisíc korun. „Získané peníze použijeme na nákup kojenecké metrologicky ověřitelné váhy pro transplantační jednotku Kliniky dětské onkologie Brno a také na nákup motorové rehabilitační dlahy pro pacienty po operaci nádorů na pohybovém ústrojí. Část výdělku použijeme k zakoupení potřebných zařízení a materiálu pro dětské oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ informoval Balášš.

Nadační fond Jonášek vznikl v prosinci roku 2010 za účelem pomoci onkologicky nemocným dětem. Zásluhu na založení fondu nese Jonášek, který chtěl v budoucnu pomáhat dětem se stejným onemocněním. „Jeho snem, který se měl uskutečnit po jeho uzdravení, bylo naplnit nemocné dětské tváře štěstím. Jeho představa spočívala v navštěvování a následném obdarovávání nemocných dětí formou sladkých dobrot až po drobné hračky a finanční nebo materiální pomoc onkologickému oddělení. Svůj sen bohužel nemohl uskutečnit, proto jsme se rozhodli založit tento fond, abychom splnili přání nejen jemu, ale také stovkám jiných dětí s onkologickým onemocněním,“ uzavřel Baláš.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam