Na zlínský filmový festival dohlédne vyšší počet strážníků

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 26. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Vyšší počet strážníků než obvykle bude v ulicích kvůli Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík, festival začíná v pátek a skončí v sobotu 3. června.

Uskuteční se už 57. ročník festivalu, který má v plánu i mnoho doprovodných akcí. „Po dohodě s pořadateli, s nimiž jsme řešili otázky bezpečnosti samotného festivalu, doprovodných akcí, hostů a především malých návštěvníků, posílíme dohled nad běžný rámec služby,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Strážníci tak budou dále dohlížet na bezpečnost malých diváků, kteří v rámci festivalu navštíví filmová představení. „Bezpečnost dětí nebereme na lehkou váhu a považujeme ji nejen pro několik následujících dní za naši prioritu,“ doplnil Kladníček.

Vedle toho se hlídky zaměří také na části programu, které jsou určeny spíše pro dospělé. „Jde především o koncerty a program, který se uskuteční v Open air zóně na náměstí T. G. Masaryka. Na základě zkušeností z minulých ročníků se totiž dá předpokládat, že spousta atraktivních vystoupení populárních interpretů i večerní projekce letního kina přilákají spousty příznivců,“ uvedl Janík.

Mezi akce, které mají od loňské premiéry potenciál zařadit se k tradičnímu doprovodnému programu, patří i festivalový půlmaraton, který v sobotu 3. června odpoledne zásadním způsobem zasáhne do organizace dopravy ve městě a vyžádá si úplné uzavírky některých ulic. „Na zajištění jeho bezpečného průběhu se bude podílet necelá dvacítka strážníků, kteří budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na respektování dopravního značení a bezpečnost běžců i přihlížejících,“ poznamenal Janík.

Městská policie Zlín podle něj důrazně doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. „Rád bych popřál festivalu i všem jeho hostům, ať si tento filmový svátek ve Zlíně dokonale užijí. Aby si odnesli jen příjemné zážitky a krásné vzpomínky, ale aby nezapomínali a nepodceňovali vlastní bezpečnost,“ dodal závěrem ředitel Kladníček.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam