Knihovna má v rámci Zlín Film Festivalu vlastní zónu

Kultura 27. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně hostí druhým rokem literární zónu Zlín Film Festivalu Zlatá stuha. Lidé zde získají tipy na kvalitní četbu pro děti a mládež, ale návštěvníci festivalu se tu budou moci setkat i se zajímavými osobnostmi, serveru Zlin.cz to sdělila Ludmila Plačková, projektová manažerka krajské knihovny.

Součástí programu v literární zóně je výstava ilustrací z knih oceněných Zlatou stuhou 2017 a výstava autorů dětského časopisu Raketa. Pro děti i dospělé jsou připravena autorská čtení a workshopy.

V pondělí dopoledne (29. května) zahájí literární program scénárista a dramaturg Tomáš Končinský a ilustrátor a výtvarník Daniel Špaček. Autoři oceněné knihy Překlep a Škraloup si pro děti připravili dílnu, kde si sami navrhnou svůj nepořádkostroj. Tentýž den odpoledne je připravena beseda s Tomášem Končinským. Vyprávět bude nejen o své knižní tvorbě, ale také o práci pro dětský kanál ČT:D, o tom, jak vzniká scénář pro seriál Doktor Martin a co pro něj znamená ocenění Magnesia Litera a Zlatá stuha, které obdržel v tomto roce.

Druhý den čeká na děti v literární zóně povídání, čtení a vyrábění s autorkou knihy Kocoure, ty se máš, Martinou Špinkovou. Malí čtenáři si odnesou domů kousek knížky. "V úterý přijede do Zlína také mladý výtvarník a grafik Patrick Antczak. Děti budou pracovat ve výtvarné dílně inspirované jeho novou knihou Alfabeta, která letos také získala ocenění Zlatá stuha," uvedla zástupkyně Zlaté stuhy Lucie Šavlíková.

Na středu připravili organizátoři dva programy, dílnu s Terezou Vostradovskou, autorkou oceněné knihy Hravouka, a besedu s šéfredaktorem nakladatelství Albatros Petrem Eliášem na téma Kniha jako umění i řemeslo.

"Čtvrtek je věnovaný skvělé výtvarnici a spisovatelce Renátě Fučíkové. Dopoledne budou žáci základních škol besedovat o jejích knihách William Shakespeare a Praha v srdci. Odpoledne v 17.00 hodin zveme širokou veřejnost na besedu s touto mimořádnou autorkou, která je nositelkou mnoha našich i zahraničních ocenění," přiblížila program ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam