ZLÍN FILM FESTIVAL: Vystoupí Langerová a premiéru bude mít i film točený na Valašsku

foto: MFFDMfoto: MFFDM
foto: MFFDM
Kultura 27. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Druhý den filmového festivalu přinese hned několik významných filmových premiér a fanoušky potěší koncert Anety Langerové. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Na zlínském filmovém festivalu bude v sobotu 27. května uvedeno několik významných filmových premiér. Půjde například o dokument o českém režisérovi Jiří Menzel – Komedie není legrace. Projekce se uskuteční v Golden Appel Cinema v 17.30 hodin. Film osobně přijede do Zlína uvést švýcarský režisér Robert Kolinsky. Původně měl dorazit i hlavní protagonista dokumentu, režisér Jiří Menzel. Ten ale nakonec z důvodu pracovního vytížení na projekci filmu Roberta Kolinského do Zlína nepřijede.

Premiéru čeká i film Tehdy spolu, natáčený na Valašsku, a to v 19.20 hodin v Golden Apple Cinema. Jedná se o příběh mladé židovky Terezky Zágorové, která nachází ve valašských kopcích úkryt před deportací, která postihla její rodinu.

"Z dalších filmových tipů doporučujeme například snímek London Town. Hlavním hrdinou je patnáctiletý Shay, pro kterého je první seznámení s hudbou skupiny The Clash něco jako zjevení, jež mu otevírá naprosto nový svět. Film osobně uvede letošní zlínská Young Star, britský herec Daniel Huttlestone, který hraje hlavní roli Shaye. Sobotní program ale nabídne i třeba český snímek Alois Nebel a v letním kině se bude promítat film Fantastická zvířata a kde je najít. Jde o další z filmů se scénářem od J. K. Rowlingové," doplnila Martykánová.

Náměstí míru bude od 10.00 do 19.00 hodin patřit akci nazvané Den se Škoda Auto. Součástí programu je například AUTO-BOT show, vystoupení Yvetty Blanarovičové a Dětské pohádkové superstar, koncert zlínské hudební skupiny Celardor nebo koncert talentovaného mladého zpěváka Jakuba Děkana a speciální Kavárna POTMĚ provozovaná Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška.

Stadion mládeže bude od 10.00 do 18.00 hodin patřit Sporťáčku - festivalu sportu pro děti. Jde o náborový festival pro děti a mládež od tří do 18 let. Děti si budou moci vybrat ideální disciplínu a setkat se sportovními hvězdami. Akci moderují Zorka Hejdová a Zdeněk Piškula a vstup je zdarma.

V Koncertní zóně vystoupí v 19.30 hodin Aneta Langerová a další významnou událostí bude smlouva o spolupráci, kterou podepíší zástupci Zlína a švýcarského města Möhlin. Möhlin je jedním z tzv. "malých Zlínů", tedy měst, která po světě budoval Tomáš Baťa. Právě sem Tomáš Baťa směřoval, když v roce 1932 tragicky zahynul při pádu letadla.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Ve Festival Café na náměstí Míru přivítá moderátor Vladimír Kroc oblíbeného českého herce Romana Zacha. Talk show potrvá od 15.00 do 16.00 hodin.
Po červeném koberci před Kongresovým centrem se v 17.00 hodin projdou Pavel Kříž, Marek Němec, Robert Kolinsky a další. Ze zahraničních hostů se představí britský herec a letošní zlínská Young Star Daniel Huttlestone k filmu London Town.
Ve Zlatém jablku od 12.00 do 13.00 hodin lze získat podpis Ani Geislerové, mezi 16. a 17. hodinou dorazí sportovci z festivalu Sporťáček - hokejista Matěj Střítezský, triatlet Petr Vabroušek a sprinter Petr Svoboda. Od 18.00 do 19.00 hodin se podepisují osobnosti z filmu Tehdy spolu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam