Chropyně ožije Hanáckými slavnostmi

foto: město Chropyněfoto: město Chropyně
foto: město Chropyně
Kultura 27. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

CHROPYNĚ - Poslední květnový víkend bude v Chropyni patřit tradičním Hanáckým slavnostem. Serveru Zlin.cz to řekla starostka Chropyně Věra Sigmundová.

Hanácké slavnosti odstartovaly už v pátek projekcí v letním kině a diskotékou, sobota bude vyhrazena folkloru, lidovým zvykům a řemeslům. " Sobotní program začíná v 9.00 hodin Jízdou krále Ječmínka - krojovaní jezdci na koních objíždějí za doprovodu dechové hudby místo dění slavností. Pak se vydávají na jízdu městem, aby přilákali chropyňské občany na slavnosti," poznamenala Sigmundová. Letos se akce koná už posedmnácté.

V areálu zámeckého parku se během soboty představí dětské i dospělé folklorní, cimbálové či dechové soubory. "Jde o přehlídku národopisných souborů a o ukázku starých zvyků, tanců, zpěvů a zábavy," upřesnila starostka. Pořadatelé ale chystají na sobotu i Pohádkový zámek, v 19.00 hodin začne koncert skupiny NeboCo a od 21.15 hodin vypukne zábava s kapelou Reflexy.

V neděli dopoledne se konají cyklistické závody, které pořádá místní cyklistický oddíl. V 17.00 hodin je na programu kácení máje a slavnostní odhalení sochy krále Ječmínka. O půl hodiny později ukončí slavnosti cimbálová muzika Dubina a dětský lidový soubor Chropyňáček.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam