ZLÍN FILM FESTIVAL: Hlavním lákadlem festivalové neděle bude dražba filmových klapek

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Kultura 28. 5. 2017 | Autor: Irena

ZLÍN - Hned několik filmových delegací uvede v neděli 28. května divákům Zlín Film Festivalu osobně své filmy, mnohé z nich premiérově. Velkou pozornost na sebe v závěru prvního festivalového víkendu poutá také veřejná dražba filmových klapek, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Dražba filmových klapek se koná již podvacáté jako tradiční součást Zlín Film Festivalu a v prodeji je rekordních 144 klapek. Veřejná dražba začne v Kongresovém sále ve 13.00 hodin a potrvá přibližně do 18.00 hodin. Mezi autory nechybí Jan Saudek, Kristián Kodet, Petr Nikl, Kateřina Miler, Jaroslav Němeček nebo Ludmila Zemanová.

"Už v 10.00 hodin si návštěvníci festivalu mohou zajít do Golden Apple Cinema na světovou premiéru filmu Dukátová skála. Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov," podotkla Martykánová. Z další filmové nabídky organizátoři festivalu vypíchli například německý snímek Goodbye Berlin, který osobně uvede letošní zlínská Young Star, německý herec Tristan Göbel, který hraje hlavní roli čtrnáctiletého Maika. Na programu bude i film Motýlí polibky o třech mladých lidech, kteří tráví na sídlišti čas hraním biliardu, pořádáním večírků, kouřením trávy, sledováním porna a taky debatami o sexu. Projekce se zúčastní režisér Rafael Kapelinski. Letní kino pak uvede snímek Bába z ledu.

Na náměstí Míru nabídne od 10.00 do 19.00 hodin program plný zábavy, her i hudby Enapo den. V rámci doprovodných festivalových akcí se také na Stadionu mládeže uskuteční od 17.00 hodin charitativní fotbalový zápas Dukátová skála. Zúčastní se ho například Martin Dejdar, Václav Noid Bárta, Olesya Gribok, Kateřina Brožová, Filip Blažek, Pavel Vacek, Radovan Král a další. V Koncertní zóně pak v 18.00 hodin vypukne koncert populární kapely Slza.

Na zlínském zámku se v neděli uskuteční casting pro děti do připravovaného celovečerního filmu Eliška a svět fantazie. Filmaři hledají holky i kluky ve věku od devíti do 17 let. Casting potrvá od 15.00 do 16.00 hodin. Sad Svobody se stane dějištěm workshopu Zprávičky, který umožní dětem vyzkoušet si práci televizního reportéra. Divadelní zóna v parku Komenského zase zve v 19.00 hodin na komorní představení Madam Piaf, v titulní roli se představí nositelka ceny Thálie Helena Čermáková.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Na kávu v 15.00 hodin do Festival Café na náměstí Míru pozve moderátor Vladimír Kroc oblíbenou českou herečku Elišku Balzerovou.
Červený koberec před Kongresovým centrem v 17.00 hodin poctí svou návštěvou členové skupiny Slza, herci z pohádky Dukátová Skála. Ze zahraničních hvězd přijdou Tristan Göbel, německý herec z filmů Goodbye Berlin a Světlé noci, a Tobias Ineichen, švýcarský režisér filmů Klára a tajemství medvědů.
Podpisy budou na autogramiádě ve Zlatém jablku rozdávat od 12.00 do 13.00 hodin delegace k nové české pohádce Dukátová skála, od 16.00 do 17.00 hodin delegace k muzikálu Madagaskar a od 18.00 do 19.00 hodin herec Marek Němec.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam