Hotovo a jasno: Jugas do Slávie, Vukadinovič do Sparty

Vukadin Vukadinovič (Foto: FC Fastav Zlín)Vukadin Vukadinovič (Foto: FC Fastav Zlín)
Vukadin Vukadinovič (Foto: FC Fastav Zlín)
Sport 29. 5. 2017 | Autor: Jan Čada

ZLÍN / PRAHA - Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Ne že by se latina zrovna hodila k fobalu, ale úsloví o tom, že časy se mění a my se měníme v nich, sedí na přestup dvou klíčových zlínských fotbalistů opravdu dokonale.

Na podzim měl Vukadin Vukadinovič, tou dobou bezkonkurenčně nejlepší fotbalista našich ligových trávníků namířeno do Slávie Praha. Jakub Jugas ještě před pár dny už očekával přestup na pražskou Letnou. A výsledek?

Obě už exopory Zlína skutečně převlékají dresy. Jenže zlínský kapitán bude v sešívaném a stejně populární Vuki v rudém. Oba mají nové tříleté kontrakty.

Pro oba další krok v úspěšné kariéře.

"Na Zlín budu mít ty nejlepší vzpomínky, moc mne těší, že jsem poslední půlrok korunoval ziskem poháru a klukům budu držet pěsti ve skupině Evropské ligy," loučí se pětadvacetiletý Jugas, tahoun, opora i mozek mužstva. Bude se moc těžko nahrazovat.

Totéž se ovšem dá říci o bleskurychlém srbském záložníkovi Vukadinovičovi. "Do Sparty jdu rád, Zlín mám v srdci, neodchází se mi lehce," říká prakticky dokonalou češtinou Vukadinovič. A na závěr úsměv... "Za kolik bych uběhl stovku, tak to vám prostě neřeknu, myslím, že bych při sprintu někde na osmdesáti metrech padl, tak zkusím šedesátku na Letné a ozvu se," podává ruku na rozloučenou s širokým úsměvem.

Ze Zlína odešel po skončení smlouvy i Chorvat Živulič, ten zamířil do Plzně. Takže je jasné jedno: tento týden začíná nebo možná spíše kulminuje hon na posily.

A zhruba ve středu by mělo být jasno, zda zůstane trenér Páník, či přijde nový strůjce úspěchů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam