ZLÍN FILM FESTIVAL: Do Zlína dorazí delegace z Kanady i Indie

Ilustrační foto - Červený koberec (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto - Červený koberec (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto - Červený koberec (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 31. 5. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Hned několik filmových delegací na zlínském filmovém festivalu ve středu 31. května osobně uvede své snímky, včetně delegací z Kanady či Indie. Doprovodný program pokračuje na svých tradičních místech a je zaměřen také na prezentace handicapovaných sportovců, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Mezi nejdůležitější akce středečního programu Zlín Film Festivalu patří akce nazvaná Speciální prolínání, která se uskuteční od 10.30 do 19.00 hodin u zlínského zámku. Jde o projekt Speciálních olympiád zaměřených na sportovce s mentálním postižením. "Program zahájí čestný předseda Českého hnutí speciálních olympiád Vlastimil Harapes, patronka hnutí Martina Dlabajová a prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura. Jde o dvoudenní akci, na které si zájemci mohou vyzkoušet sportovní dovednosti z pohledu handicapovaných sportovců," upřesnila Martykánová.

Na náměstí Míru se při zábavném odpoledni představí společnost Černí koně podporující cyklistiku handicapovaných. Zábavné odpoledne potrvá od 14.00 do 19.00 hodin.

V rámci doprovodných akcí se v parku u zlínské univerzity uskuteční v 16.00 hodin Sázení festivalového stromu, v 19.30 hodin zase na náměstí Míru zazní filmová hudba v podání Velkého dechového orchestru města Zlína. Koncertní zóna bude od 19.30 hodin patřit zlínské rap-rockové kapelle SKZRAT a od 18.00 do 21.00 hodin se v rámci Tančení v ulicích bude vyučovat salsa.

Z filmové nabídky pořadatelé festivalu doporučují například film Půlnoční slunce, který vypráví příběh šestnáctileté dívky, která po smrti matky odjíždí žít do kanadské tundry k babičce, kterou nikdy neviděla. Rozhodne se ale vrátit domů, ukradne kanoi a vydá se na cestu na jih. Narazí zde na lovce Alfreda a spolu se vydávají na cestu přes drsnou, ale ohromující oblast Severozápadního teritoria, která jim navždy změní život. Projekce se osobně zúčastní kanadská režisérka Kirsten Carthew i hlavní hrdinka filmu Devery Jacobs.

Dalším zajímavým středečním snímkem je dánský počin Psí život. Sofie a její starší nevlastní sestra Olivie žijí v přívěsu v zadní části rodinného baru. Jejich drsný život je plný zneužívání a vykořisťování od Sofiina nevlastního otce Larse, který má násilnické sklony a doma vládne železnou rukou. Když se Sofie od matky dozví, že její biologický otec možná stále žije, sbalí své i sestřiny věci a vydají se ho hledat. Projekci uvede delegace ve složení – hlavní herečka, letošní zlínská Young Star Julie Brochorst Andersen, režisér Rene Frelle Petersen a producent Marco Lorenzen.

Pořadatelé festivalu upozorňují také na indický film My děti ze stanice Beznaděj. Dvanáctiletý Raju skončí po útěku z domova na nádraží. Tím vstoupí do zcela neznámého světa, se kterým nemá žádné zkušenosti. A jako plachý a nejistý kluk padne do rukou gangu zapleteného do nelegálního obchodu. "Až z daleké Indie přijedou představit film režisér Prithvi Konanur s producentem," dodala mluvčí festivalu.

Letní kino má ve středu na programu snímek Logan: Wolverine.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Ve Festival Café na Náměstí Míru bude od 15.00 do 16.00 hodin moderátor Vladimír Kroc besedovat se zlínským rodákem, režisérem Slávkem Horákem.
Festivalové hvězdy je možné potkat i na autogramiádě ve Zlatém jablku (od 16.00 do 17.00 hodin), na červeném koberci před Kongresovým centrem v 17.00 hodin a v následném Filmžurnálu v Kongresovém centru od 17.30.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam