ZLÍN FILM FESTIVAL: Den dětí oslaví festival i křtem lemurů

Foto: ZOO a zámek Zlín - LešnáFoto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Kultura 1. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Také ve čtvrtek 1. června pokračuje bohatý program Zlín Film Festivalu. Kromě další nálože filmů budou v Zoo Zlín pokřtěni lemuři a o program na náměstí Míru se postará Den s Českým rozhlasem, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Celodenní zábavný program na náměstí Míru bude tentokrát v režii Českého rozhlasu a potrvá od 10.00 do 21.30 hodin. Na programu budou například divadelní představení a soutěže pro děti, Kašpárek v rohlíku (od 17.00 hodin), koncert Jaroslava Uhlíře (od 19.00 hodin) a koncert Marka Ztraceného (od 20.45 hodin).

V rámci oslav dne dětí se uskuteční také zajímavá akce v Zoo Zlín, kde od 12.00 do 13.00 hodin pokřtí lemury. Na zlínské vlakové nádraží dorazí v 9.40 hodin Vlak plný úsměvů, který na zlínský filmový festival přiveze děti z dětských domovů z celé republiky. Druhým dnem bude před zlínským zámkem pokračovat Speciální prolínání, v rámci kterého si zdraví lidé budou moci vyzkoušet sportovní dovednosti v kůži sportovce s mentálním postižením. Tímto způsobem je podpořen projekt Speciálních olympiád, který se zaměřuje na pravidelné sportovní aktivity pro osoby s mentálním postižením. V Galerii Václava Chada na zlínském zámku začne v 17.00 hodin vernisáž a komentovaná prohlídka výstavy obrazů Theodora Pištěka za osobní účasti autora. Relax gastro zóna v Sadu Svobody zase nabídne Tajemnou laboratoř. "Jde o dobrodružnou hru inspirovanou únikovými místnostmi a šifrovacími hrami. Potrvá od 10.00 do 19.00 hodin," doplnila Martykánová. Divadelní zóna v parku Komenského pro změnu nabídne Den dětí, který bude opět patřit Astrid Lindgrenové, a to díky ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a jeho představení Kdo skočí z větší výšky. Představení začne v 17.40 hodin.

Z filmové nabídky doporučují organizátoři festivalu například snímek Chlapec na mostě. Do kyperské vesnice přišlo jaro a chlapec jménem Sokrates se tak může oddat svým oblíbeným zálibám – odpalování domácího ohňostroje, trýznění místních důchodců, rychlé jízdě vesnicí na mopedu a vzdoru vůči vlastní matce. V pozadí místních, zdánlivě idylických stojatých vod, se jedna týraná žena plánuje pomstít svému manželovi, intrikánský skrblík se zamiluje a nebezpečný dravec pronásleduje nevinné. Jaro tak přináší celé vesnici poněkud drsné probuzení. A Sokratovi obzvlášť. "Film představí delegace, která bude se snímkem bojovat o Cenu Evropa v soutěži evropských filmových debutů," konstatovala Martykánová.

Dalším zajímavým snímkem je Bod zlomu. Šestnáctiletý Benjamin se během každoroční rodinné dovolené ve Španělsku zcela zblázní do jedné z místních dívek. Anne je fascinující a krásná a Ben se do ní rychle zamiluje. Jen málo však tuší, co jej čeká. Film uvede osobně jeden z hlavních představitelů, mladý herec Aäron Roggeman a režisér Kevin Meul.

Lidé si budou moci zajít i na oscarovvý film Amadeus. Píše se rok 1781 a Antonio Salieri působí jako dvorní skladatel císaře Josefa II. Když ke dvoru přijede Mozart, Salieri si s hrůzou uvědomí, že božské hudební nadání, které si přál mít on sám, dostal do vínku tento obscénní a rozpustilý vtipálek. Italský skladatel, dohnaný žárlivostí k zuřivosti, organizuje intriky s cílem zničit Mozarta, k čemuž je ochoten použít všech dostupných prostředků. Film osobně uvede držitel Oscara za kostýmy Theodor Pištěk, který v pátek obdrží Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež.

Letní kino chystá na čtvrtek projekci akčního thrilleru John Wick 2.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Pravidelné setkání s filmovými star nabízí Festival Café na náměstí Míru, kde ve čtvrtek od 15.00 do 16.00 hodin bude beseda s Arnoštem Goldflamem, autogramiáda ve Zlatém jablku (od 16.00 do 17.00 hodin), červený koberec před Kongresovým centrem v 17.00 hodin a následný Filmžurnál v Kongresovém centru od 17.30. Aktuální informace k účasti hvězd najdete na festivalovém Facebooku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam