TOP 09 ve Zlínském kraji povede poslankyně Kristýna Zelienková

Kristýna Zelienková (Foto: www.top09.cz)Kristýna Zelienková (Foto: www.top09.cz)
Kristýna Zelienková (Foto: www.top09.cz)
Politika a ekonomika 1. 6. 2017 | Autor: Redakce

TOP 09 ve Zlínském kraji povede poslankyně Kristýna Zelienková. Serveru Zlin.cz to řekl krajský manažer strany Emil Sedlařík. Dvaačtyřicetiletá žena byla v posledních volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 zvolena na kandidátce ANO ve Středočeském kraji. Z hnutí ale loni vystoupila a stala se poslankyní TOP 09.

Zelienková odešla z ANO, protože podle ní je zájmem hnutí především koncentrace politické moci a prosperita vybraných firem. Ve Sněmovně podle Sedlaříka prosadila ukončení šikany řidičů ze strany České kanceláře pojistitelů. "Podařilo se jí také změnit zákon o místních poplatních, aby po dovršení plnoletosti nebyla automaticky uvalená exekuce na děti, za které rodiče neplatili odvoz odpadu," uvedl Sedlařík. Poslankyně, která pochází z Uherského Ostrohu na Slovácku, kde nyní opět žije, je i členkou delegace do rady Evropy. Věnuje se také problematice migrace.

Lídra do podzimních voleb oznámila již dříve většina velkých stran. ČSSD opět povede poslanec Antonín Seďa a ANO znovu místopředseda Sněmovny Radek Vondráček. Lídra nemění ani komunisté, stejně jako v roce 2013 jím bude poslanec Vladimír Koníček. Koalice lidovců a STAN vybrala poslance Ondřeje Benešíka, ODS starostu Uherského Hradiště a krajského předsedu strany Stanislava Blahu a Česká pirátská strana vysokoškolského učitele Giuseppe Maiella. Hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura vsadilo na poslance Jaroslava Holíka a Strana zelených na lékaře z Kroměříže Richarda Kremla.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam