ZLÍN FILM FESTIVAL: Pištěk převezme Zlatý střevíček, festival ocení nejlepší filmy

Theodor Pištěk (Foto: Zlín Film Festival)Theodor Pištěk (Foto: Zlín Film Festival)
Theodor Pištěk (Foto: Zlín Film Festival)
Kultura 2. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Zlín Film Festival uzavře v pátek soutěžní sekce a vyhlásí nejlepší filmy. Zlatý střevíček za přínos kinematografii převezme kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Osmý den 57. ročníku festivalu bude patřit závěrečnému ceremoniálu s vyhlášením cen. „Ocenění Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež si odnese Theodor Pištěk. Další ceny budou uděleny v kategoriích odborných i dětských porot,“ uvedla Martykánová.

Zájemci se mohou těšit i na filmy. Čekají je letošní novinky jako Hrad Strašidlák a tajemné bratrstvo, což je příběh o chlapci Stephanovi a jeho pobytu v internátní škole, ale také snímek nazvaný Otec. Přiblíží konflikt mezi otcem a synem. Otec dostal po svém otci na starost farmu a chce ji předat synovi, který se ale zajímá o auta na odpis.

Připravené jsou ale i dva starší snímky z konce minulého století. Láska je láska přinese příběh introvertní Agnes, která je zamilovaná do všemi obletované spolužačky. Film nastiňuje jejich sblížení. Ještě starší snímek Můj život jako pes diváky zavede do života hlavního hrdiny Ingemara, kterému onemocní a později zemře matka a on se odstěhuje na venkov, kde pozná nový život.

V letním kině mohou diváci zavítat na Dítě Bridget Jonesové. Hlavní hrdinka je sice nadále smolařkou bez chlapa, ale nečekaně otěhotní. Navíc neví, s kým dítě má. Součástí budou i doprovodné akce jako kapela Švédská dvojka hrající hity od skupiny Abba, nebo Vikingové, kteří představí běžný život Vikingů v táboře, ukázky vybavení, dobové repliky kostýmů, stanů a zbraní.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Pravidelné setkání s filmovými star nabízí Festival Café na náměstí Míru, kde v pátek od 14:00 do 15:00 bude hostem Vladimíra Kroce šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák. O hodinu později bude moderovat Martin Hrdinka a přijde delegace k filmu Úsměvy smutných mužů, a to režisér Dan Svátek, spisovatel Josef Formánek a herec Ivan Franěk. Filmové hvězdy se představí také na autogramiádě ve Zlatém jablku od 16:00 do 17:00 a na červeném koberci před Kongresovým centrem v 17:00 a o půl hodiny později ve Filmžurnálu v samotném centrum. Aktuální informace k účasti hvězd najdete na festivalovém Facebooku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam