Zlín Film Festival zakončí půlmaraton pro 1 500 lidí

Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Ilustrační foto (Foto: Zlín Film Festival)
Co se děje 3. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Letošní 57. ročník Zlín Film Festivalu zakončí v sobotu 3. června druhý ročník městského půlmaratonu. Jde o unikátní závod pro 1 500 běžců, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

"Registrace byly ukončeny ke 31. květnu, zájemci však stále mají možnost přihlásit se ještě přímo na místě," podotkl hlavní produkční Zlín Film Festivalu Aleš Zábojník s tím, že běžci si mohou zvolit, zda poběží půlmaraton, čtvrtmaratonovu trať či zda se zapojí do závodu čtyřčlenných štafet.

Startérem hlavního závodu bude prezident filmového festivalu Čestmír Vančura. Téměř 1 300 závodníků vyrazí na trať z náměstí Míru přesně v 16.00 hodin. Letos mezi nimi nebude chybět ani primátor Miroslav Adámek, který bude součástí jedné z festivalových štafet.

V souvislosti s trasou závodu bude v některých úsecích omezena doprava a také linky MHD budou odkláněny. "Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době od 16.00 do 19.00 hodin vyskytnou dopravní omezení a požádali je o trpělivost," sdělil spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín. Server Zlin.cz o dopravních komplikacích podrobněji informoval dne 1. června zde.

Pro všechny účastníky běhu je v cíli připravena kromě jiného i originální pamětní medaile - pro ženy skleněná, pro muže mosazná. "Nejúspěšnější běžci a běžkyně pak obdrží krásnou a unikátní medaili od zlínského sochaře Radima Hankeho a zajímavou finanční prémii," dodal prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.

Speciálně pro děti, jejich rodiče, juniory nebo prostě ty, kteří si netroufají na delší tratě, je určený festivalový rodinný běh na 1 400 metrů. Ten startuje ve 14.00 hodin. I zde na závodníky čeká v cíli medaile, tentokrát perníková.

Spojit svou účast na Festivalovém půlmaratonu s pomocí postiženým se rozhodlo hned několik běžců. Kamil Gyuricsek si plní běžecký sen a poběží v limitované edici funkčního trika se startovním číslem 1. Stejných triček nechal vyrobit 100 kusů a budou k prodeji za minimálně 350 korun, a to v Městském divadle Zlín. Vybraná částka poputuje zlínskému Atletickému klubu handicapovaných sportovců Zlín - Wozmenům. Na podporu sdružení Handicap Zlín poběží tým společnosti Zelenka se třemi dětmi na vozíčku. Běžci na sobě budou mít speciální trička propagující DMSky, kterými může sdružení Handicap Zín pomoci i široká veřejnost.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam