Hostem Vybarveného běhu v Kroměříži bude i známý český herec

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Sport 5. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - V sobotu 10. června ožije Velké náměstí v Kroměříži druhým ročníkem akce nazvané Vybarvený běh. Serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Pořadatelé se letos rozhodli zareagovat na obrovský zájem ze strany běžců a připravili akci pro dva tisíce účastníků. Běh je ozvláštněn salvami práškových barev, takže na konci akce září účastníci všemi barvami od hlavy až po paty. "Začátek je v 9.30 hodin. Startovné vyjde na 250 korun," doplnil Urbanovský. Významným hostem letošního ročníku bude český herec Ladislav Hampl, známý z filmového plátna (např. Bolero, Duše jako kaviár), z televizní obrazovky (seriály Já, Mattoni, Policajti z centra, Bohéma, Vyprávěj, Ordinace...) i z divadelních prken (hraje v divadlech Na Zábradlí, Kalich, Verze, Divadlo v Celetné, Palac či v Agentuře Harlekýn). Nezapomenutelná je jeho role věčně zhuleného Jarmila v Okresním přeboru. "Vybarvený běh odstartuje a dokonce sám také poběží," uvedla za kroměřížskou radnici Lucie Roubalíková.

Akce začíná kolem deváté hodiny dopolední, ale samotný start běhu je naplánovaný na 11.30 hodin na Velkém náměstí. Po běhu se budou odměňovat nejoriginálnější běžci, připraveno je také losování ze startovních čísel se zajímavými dárky.

Vybarvený běh je však jen jednou částí celodenního programu, který zahájí turistickou sezonu ve městě zaměřenou na aktivní trávení volného času s názvem, Kroměříž nezastavíš. Po odstartování běhu se na Velkém náměstí rozjede další program. Připraveny jsou nejrůznější činnosti a workshopy, v nichž se představí sportovní a zájmová uskupení, vystoupení mažoretek, jezdců na in-line bruslích, taneční čísla v podání členů souborů a klubů, závody na koloběžkách a samozřejmě hudební vystoupení. První, kdo rozezpívá a roztančí Velké náměstí bude ve 13.30 hodin kroměřížská kapela DneskaNe, na 14.30 hodin je připravený koncert zpěvačky Lenny, v 17.00 hodin to rozjedou se vší parádou a energií holešovští Los Perdidos a na večerní 20. hodinu je naplánované vystoupení Xindla X. V průběhu dne se návštěvníci mohou těšit i na bubenickou show skupiny Tambores ze Slovenska.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam