Bojkovice na Slovácku připravují opravu svého koupaliště

Bojkovické koupaliště (Foto: www.bojkovice.cz)Bojkovické koupaliště (Foto: www.bojkovice.cz)
Bojkovické koupaliště (Foto: www.bojkovice.cz)
Co se děje 4. 6. 2017 | Autor: Redakce

BOJKOVICE - Bojkovice na Slovácku připravují opravu svého koupaliště. "Je na hraně technického života," řekl serveru Zlin.cz starosta města Petr Viceník. První etapa oprav by mohla přijít na řadu v příštím roce. Náklady se pohybují mezi osm až deseti miliony korun. Město nepočítá s tím, že by na rekonstrukci čerpalo dotace.

Radnice do koupaliště navštěvovaného ročně asi 10 000 lidmi neinvestovala významnější prostředky déle než třicet let. "Bazénové těleso lehce propouští vodu a velkým problémem je čistící technologie, která je na hraně životnosti.  Zázemí co se týče šaten, bufetu a podobně je taktéž už přežilé,“ popsal Viceník.  Město v tuto chvíli zpracovává projekt na generální opravu koupaliště.

V první etapě by měl být opraven bazén a vyměněna technologie. Ve druhé etapě prací by mělo být vybudováno nové zázemí koupaliště, upraveny zelené plochy a případně i instalovány zábavné prvky k bazénu, jako je třeba tobogán. "Bylo by rozumné v tomto pokračovat v roce 2019,“ mínil starosta. Náklady jsou odhadovány mezi deseti až patnácti miliony korun.

V dalších letech město ještě zvažuje propojení koupaliště se sportovním areálem s volejbalovými a tenisovými kurty, hřištěm s umělou plochou či se skateparkem, který se ale nachází na druhé straně přes silnici vedoucí do průmyslové zóny.  "Komunikace je poměrně frekventovaná a jezdí tam poměrně hodně nákladních vozidel. Zvažujeme proto propojení obou areálů mostkem vedoucím nad cestou,“ dodal Viceník. Náklady na stavbu mostku se také budou pohybovat v milionech korun.

Města a obce ve Zlínském kraji investují do veřejných koupališť významné částky. Kromě rekonstrukcí vznikl v minulých letech například i nový akvapark v Uherském Hradišti nebo koupaliště Panorama na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Momentálně opravuje své koupaliště například obec Jízdy králů, Vlčnov na Uherskohradišťsku.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam