Krajská rada schválila opravy na silnicích celkem za 440 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Politika a ekonomika 6. 6. 2017 | Autor: Redakce

ZLÍN - Krajská rada schválila opravy na silnicích celkem za téměř 440 milionů korun. "Schválili jsme například opravu téměř deseti kilometrů silnice vedoucí z Chvalčova přes Hostýnské vrchy směrem na Vsetínsko nebo výstavbu dlouho očekávaných okružních křižovatek v Uherském Brodě a Bystřici pod Hostýnem," informoval server Zlin.cz hejtman Jiří Čunek. Nejdražší bude rekonstrukce zmíněné silnice v Hostýnských vrších, která přijde na více než 193 milionů korun. Radní schválili celkem devět investičních akcí.

 

V Hostýnských vrších čeká rekonstrukce silnici vedoucí z obce Chvalčov přes Tesák až po odbočku na Rajnochovice, která se nachází zhruba jeden kilometr před Trojákem. Celkem se bude upravovat silnice o délce asi 9,3 kilometru. Součástí akce je i přestavba mostu, napojení místních a účelových komunikací a úprava nájezdů a sjezdů k nemovitostem. Práce budou probíhat po polovinách vozovky, provoz bude řízen semafory. Začátek stavby je plánován na červenec 2017, hotovo by mělo být v březnu roku 2020.

Přes 111 milionů korun si vyžádá oprava silnice ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Půjde o úsek dlouhý asi 2,7 kilometru, který začíná v části obce Jezerné a končí u okružní křižovatky na konci silnice II/48. Součástí akce bude demolice stávajícího mostu a stavba nového mostu přes Vsetínskou Bečvu. Pracovat se opět bude po polovinách silnice, a to od letošního srpna do listopadu 2018. Obec navíc vybuduje cyklostezku, novou komunikaci pro pěší i dešťovou kanalizaci.

Třetí nejdražší investicí, kterou schválilo vedení kraje, je úprava průjezdu obcí Ratiboř na Vsetínsku. Přijde na necelých 59 milionů korun. Také v Ratiboři čeká řidiče dopravní omezení, práce i zde budou probíhat po polovinách vozovky a doprava bude řízena semafory. Začne se v září 2017 a konec akce je plánován na listopad příštího roku. Více než 38 milionů korun si vyžádá obnova silnice mezi obcemi Dolní Němčí a Slavkov na Slovácku. Zahrnuje také opravu mostu a je plánována na červenec letošního až srpen příštího roku.

Ještě letos by měla být dokončena oprava vozovky v Karolince na Vsetínsku za 16,1 milionu korun a přestavba propustku v Bojkovicích na Slovácku za 3,8 milionu i propustku v Novém Hrozenkově na Vsetínsku za 2,6 milionu Kč. Do března příštího roku se protáhne přebudování křižovatky na náměstí Svobody v Uherském Brodě, kde vznikne za 8,5 milionu korun kruhový objezd. Okružní křižovatka by měla být nově vybudována také v Bystřici pod Hostýnem. Přijde na 6,2 milionu korun a hotová bude nejpozději v lednu roku 2018.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam