Zlínem projela etapa charitativního projektu Na kole dětem

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 10. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Do Zlína dorazila osmá etapa charitativní cyklotour Na kole dětem. Serveru Zlin.cz to oznámil za zlínskou radnici Lukáš Fabián.

Projekt Na kole dětem se letos koná poosmé. Akce má za cíl vybrat peníze na rekonvalescenci pro děti, které bojují s onkologickou nemocí. V loňském ročníku se podařilo vybrat více než 1,5 milionu korun. Duchovním otcem a vedoucím pelotonu je několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Toho na náměstí přivítali Zlíňané i s primátorem.

"Cyklotour pomáhá získávat prostředky na léčbu nemocných dětí, jsme proto rádi její součástí," svěřil se primátor a lékař Miroslav Adámek. Ten obdržel z rukou Josefa Zimovčáka také pamětní plaketu a památeční zvon určený pro města, která se projektu účastní od samého začátku. "Město Zlín je naším spolehlivým a dlouhodobým partnerem. Ačkoli je trasa každý rok trochu jiná, Zlín nemůžeme nikdy vynechat," prozradil Josef Zimovčák.

V samotném pelotonu se lidé mohou seznámit i s řadou zajímavých osobností. Do Zlína například v cyklistickém dresu dorazil i známý český chirurg Pavel Pafko. "Ve Zlíně je to vždycky dobré a vždycky se sluncem," neskrýval po náročné etapě spokojenost profesor Pavel Pafko.

V pátek vyrazil peloton na svou devátou etapu. Po 123 kilometrech dorazí cyklisté do Mikulova. Cíl je letos v Rouchovanech na Vysočině.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam