Festival Jeden den vynesl otrokovické Naději přes 30 tisíc korun

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 14. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Stovky návštěvníků si v Otrokovicích nenechaly ujít open air festival Jeden den, který nabídl divadlo, hudbu, tvořivé dílny, křest knihy a další program. Výtěžek, který Nadace Divoké Husy zdvojnásobila, vynesl Naději Otrokovice částku přes 30 tisíc korun, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

V rámci 6. ročníku festivalu měli lidé možnost zajít například na koncert studentů Gymnázia Otrokovice nebo skupiny Pass, večer pak Hudby Fryšták nebo Tomáše Mikulce. Součástí programu byla autogramiáda a křest knihy Zoohrátky se zvířátky, autorů Jany Svobodové a Tomáše Diílka. V průběhu celého odpoledne se pak prezentovala otrokovická Naděje, která zaměstnává lidi s handicapem.

"Festivalu tradičně vládla bezprostřednost, tak jak ji umí projevit handicapovaní lidé, kteří nám předvedli, jak lze žít a radovat se ze života i s handicapem. To vše naplnilo hlavní cíl našeho festivalu: společné účinkování umělců s handicapem i těch zdravých napříč žánry," uvedla Renata Zezulková, fundraiserka otrokovické Naděje.

Město Otrokovice dlouhodobě tento projekt podporuje. I letos se festival uskutečnil pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka, který se festivalu osobně zúčastnil.

Výtěžek ze vstupného ve výši 15 360 korun zdvojnásobí Nadace Divoké Husy, takže celková částka 6. ročníku festivalu Jeden den je 30 720 korun. Peníze poputují na renovaci bytů chráněného bydlení v Otrokovicích. "Rádi bychom přizpůsobili byty chráněného bydlení současným standardům, a proto veškeré naše fundraisingové aktivity v letošním roce směřují právě k získání prostředků na renovaci bytů chráněného bydlení v Otrokovicích," dodala Zezulková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam