Zlínské filharmoniky čeká turné v Jižní Koreji

Filharmonie Bohuslava Martinů (Foto: Zlínský kraj)Filharmonie Bohuslava Martinů (Foto: Zlínský kraj)
Filharmonie Bohuslava Martinů (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Celkem pět koncertů v Jižní Koreji odehraje v letošním listopadu zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Zlínský kraj jejich turné podpoří částkou ve výši několika set isíc korun, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

Krajští radní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí dotace 400 tisíc korun, kterou filharmonici použijí na nákup letenek. "Žádosti filharmonie o dotaci jsme se rozhodli vyhovět, neboť korejské turné bude bezesporu významnou prezentací Zlínského kraje, která pomůže zviditelnit náš region," sdělil člen Rady Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má ve své gesci oblast kultury.

Na korejském turné, které se uskuteční ve dnech 4. až 13. listopadu, Filharmonie Bohuslava Martinů se korejskému publiku představí ve čtyřech velkých městech (Icheon, Tongyeong, Ulsan, Soul) a také na ostrově Je-ju. Turné se zúčastní 65 členů orchestru a dirigent. Partnery turné budou mimo jiné Ministerstvo kultury nebo Velvyslanectví České republiky v Jižní Koreji.

Filharmonie Bohuslava Martinů již v minulosti koncertovala například v Itálii, Francii, Dánsku, Řecku, Rumunsku, Portugalsku, Španělsku nebo USA.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam