ODS se Soukromníky slibují vyšší mzdy, méně byrokracie a lepší podmínky obcím i drobným živnostníkům

Politika a ekonomika 14. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ODS a Strana soukromníků, kteří v letošních sněmovních volbách kandidují společně, slibují růst mezd všem zaměstnancům, odstranění přebujelé byrokracie, ale také vybudování lepších podmínek pro drobné živnostníky nebo malé obce. Kandidátku vede krajský předseda ODS a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Dvojkou je další občanský demokrat, starosta Hulína Roman Hoza,na třetím místě kandiduje starostka slovácké obce Komňa Jana Křižková, která zastupuje Stranu soukromníků České republiky. První pětici doplňují kandidáti ODS Josef Slovák a Milan Foukal.

"Dobře známe problémy, které trápí obyvatele Zlínského kraje. Vždyť jsme regionem, který má druhé nejnižší mzdy v celé zemi, chybí nám dálnice, silní investoři i podmínky pro drobné živnostníky, kteří by byli schopni udržet pracovní místa na venkově. Vládní politici náš kraj přehlíží a navíc zatěžují naše životy nesmyslnou byrokracií, na kterou doplácí nejen podnikatelé, ale také všichni občané. To chceme urychleně změnit. Chceme snížit zdanění práce a tím zvýšíme všem zaměstnancům jejich čisté mzdy. Chceme radikálně snížit byrokracii a vytvořit lepší podmínky pro podnikání i život na venkově. Máme dobrý tým a jsme připraveni se společně rvát za zájmy obyvatel Zlínského kraje," uvedl Blaha.

Program ODS a Soukromníků má 190 konkrétních návrhů, jak zlepšit život v České republice. "Na rozdíl od některých neslibujeme vzdušné zámky. Musíme zastavit a vyměnit současnou vládu, která navíc ve své cílové rovince předvádí neuvěřitelný cirkus a je ostudou všech aktivních a pracovitých lidí. Chceme politice vrátit její smysl a stejně, jako jsme se to naučili na komunální úrovni, začít i v Praze řešit skutečné problémy, které denně trápí lidi. Ne se jen hádat a naparovat před novináři, kdo na koho vytáhne větší špínu," dodal Blaha. Podle Křižkové se obce i malí podnikatelé potýkají s neskutečným papírováním, ustavičnými kontrolami a hrozbami likvidačních pokut.

"V tomto směru chceme zcela změnit kurz a ukončit tento plíživý návrat do hluboké totality a centrálního plánování. Chceme zrušit nesmyslné regulace, zbavit lidi přebujelé byrokracie a vrátit samosprávě její skutečný smysl. Postavíme se za život na venkově. Každá malá i větší obec potřebuje dobrou dopravní dostupnost, pracovní místa pro místní obyvatele, fungující živnostníky i spolky. Malí nesmí být tyranizováni velkými, velcí nesmí být zvýhodňováni před malými. A pokud si to dnes v Praze neuvědomují, je načase, abychom je to naučili," mínila starostka obce Komňa.

Společnou kandidátku ODS a Soukromníků podporuje také slovácký senátor Ivo Valenta. "Spojili jsme se, protože je třeba se zmobilizovat všechny síly a nedovolit, aby zde pokračovala dnešní agrolevicová vláda s jejími totalitními manýry, omezováním svobody a snahou o monopolizaci moci i podnikání v naší zemi. Vláda zadupala střední třídu, sešněrovala naše životy zbytečnými předpisy, bere nám chuť podnikat nebo se věnovat životu v obci - ať už v samosprávě nebo ve spolcích. A já věřím, že také v dolní komoře Parlamentu bude po podzimních volbách podstatně více politiků se zdravým rozumem, kteří otočí kormidlem a vrátí naší zemi punc efektivně řízené země, která bude ctít svobodu, soukromí a demokracii," uvedl Valenta, který ve sněmovních volbách nekandiduje.

Ve sněmovních volbách v roce 2013 ODS ve Zlínském kraji neuspěla, dostala 5,66 procenta hlasů a nezískala ani jeden poslanecký mandát. Ještě v roce 2010 dostala ODS ve volbách do Poslanecké sněmovny v kraji 20,81 procenta hlasů a měla čtyři mandáty. Cílem společné kandidátky se Soukromníky je opět poslance ve Zlínském kraji získat.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam