Ženou regionu Zlínského kraje se stala ředitelka Korunky Luhačovice

Veronika Záhorská (Foto: Jiří Balát)Veronika Záhorská (Foto: Jiří Balát)
Veronika Záhorská (Foto: Jiří Balát)
Co se děje 15. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice Veronika Záhorská byla v těchto dnech vyhlášena Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016. Server Zlin.cz o tom informoval tým Korunky Luhačovice.

V rámci soutěže jsou vyhlášeny vítězky v každém kraji a následně je na půdě Senátu vyhlášena i absolutní vítězka. Na úrovni státu se klání letos konalo již poosmé.

Celonárodní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. "Silných příběhů výjimečných žen, které dokáží skloubit svou profesi, prospěšné aktivity i péči o rodinu, je v každém regionu nepochybně nespočet, jen se o jejich úsilí a obětavosti málo veřejně mluví," uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová s tím, že příběhy oceněných žen byly velmi silné a inspirativní.

Veronika Záhorská byla v soutěži nominována již podruhé. Letos nominaci podal senátor Ivo Valenta. Celkem získala 430 hlasů. Ve Zlínském kraji do finále postoupilo pouze 13 žen. OCenění převzala hned dvakrát - poprvé z rukou hejtmana Jiřího Čunka a podruhé ve Valdštejnském sále v Senátu Parlamentu ČR. "Já nepřebírám toto ocenění jako Veronika Záhorská, ale přebírám ho za celý tým Korunky Luhačovice, který společně ve volném čase připravuje akce a vše potřebné. Děkuji za tuto soutěž, protože nám to dává sílu pokračovat v práci dál. Smekám přede všemi oceněnými dámami, myslím si, že tímto jsme získaly chuť pokračovat v práci, přestože občas přemýšlíme nad tím, že s tím vším skončíme," řekla při předávání cen v Senátu Veronika Záhorská.

Veronika Záhorská žije s rodinou v Luhačovicích. Má dvě dcery ve věku 7 a 19 let. Hned po škole nastoupila do rodinné firmy, kterou založil její otec. V současnosti je ředitelkou Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves a lázeňských hotelů Miramare v Luhačovicích, které jsou součástí českého rodinného řetězce lázeňských hotelů a resortů Royal Spa působících na území České republiky již dvacet let. V roce 2009 se stala Podnikatelkou roku ve Zlínském kraji. Ve svém volném čase se věnuje charitě - Korunce Luhačovice. K pomoci druhým ji v roce 2002 přivedla vlastní myšlenka na pořádání charitativních akcí. Nejprve se jednalo o dobročinné módní přehlídky, ale postupně se přidávaly další společensko-kulturní a sportovní aktivity. Posléze na tyto benefiční akce navázala založením neziskové organizace Korunka Luhačovice, která pomáhá nemocným, zdravotně postiženým a jinak znevýhodněným dětem a jejich rodinám. Za dobu své existence Korunka pomohla více než stovce rodin a přerozdělila jim finanční a materiální pomoc za desítky milionů korun. Záhorská je také patronkou Dětského domova a Základní školy Vizovice. Několikrát do roka pořádá významné charitativní akce pro veřejnost a výtěžek z nich vždy putuje na pomoc potřebným.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam