Bojkovice připravují rekonstrukci autobusového nádraží

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 15. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

BOJKOVICE – Bojkovice na Slovácku připravují rekonstrukci autobusového nádraží. Ze šesti stávajících stání by měla být dvě nová zastřešená, nádraží by mělo být po opravě bezbariérové, se zelení a záchytným parkovištěm pro návštěvníky města. Náklady jsou odhadovány na deset milionů korun. "Momentálně pracujeme na projektu,“ řekl serveru Zlin.cz starosta Bojkovic Petr Viceník.

Město si od rekonstrukce slibuje propojení autobusové a vlakové dopravy. Nádražní budova Českých drah byla opravena už v roce 2010. Na autobusové nádraží by stavbaři mohli vyjet už v příštím roce. Radnice chce na akci získat dotaci. "Na nádraží by měly být kompletně opraveny povrchy, vysazeny stromy a keře a vybudovány nová stání i zmíněné parkoviště zhruba pro 50 aut,“ popsal Viceník.

Město již dříve opravilo chodník v ulici Nádražní, Ředitelství silnic Zlínského kraje plánuje podle Viceníka opravu silnice před nádražím v úseku od vjezdu do Bojkovic  až po most po řeku Olšavu. Nádraží vylepšují i další města ve Zlínském kraji. Nový dopravní terminál vznikl nedávno za více než 100 milionů korun v Uherském Brodě na Slovácku, dopravní terminál stavěla třeba také Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam