Slovácké divadlo představí Měsíc nad řekou na prestižním festivalu v Plzni

Měsíc nad řekou (Foto: Slovácké divadlo)Měsíc nad řekou (Foto: Slovácké divadlo)
Měsíc nad řekou (Foto: Slovácké divadlo)
Kultura 16. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slovácké divadlo dostalo pozvánku na nejprestižnější mezinárodní divadelní festival v České republice nazvaný Divadlo. Uskuteční se v Plzni a hradišťští herci na něm představí Měsíc nad řekou režisérky Anny Petrželkové, řekl serveru Zlin.cz mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Přehlídka každoročně hostí nejlepší divadelní počiny Evropy. „Jsme jediným divadlem z regionu, které opakovaně míří mezi evropskou špičku. Divadla z České republiky, která jezdí do Plzně pravidelně, by se dala spočítat na jedné ruce. Upřímně jsme si mysleli, že se na nás dostane až za několik let. Na festivalu jsme byli předloni,“ přiznal Kubáník.

Podle něj se tím potvrdilo, že má Slovácké divadlo jednu z nejlepších inscenací, jaké v poslední době vznikly na českých jevištích. „Potvrzuje se tím zároveň i fakt, že nové vedení, jež nastoupilo po úspěšném ředitelování Igora Stránského, drží laťku stále velmi vysoko,“ zdůraznil Kubáník.

Doplnil, že do Plzně by se chtěla dostat všechna divadla, ale podaří se to jen minimu z nich. „My tím divadlem jsme, i když inscenace samotná vyvolává různé, často negativní reakce. Zároveň ale hrajeme i inscenace, díky kterým máme plné hlediště, jako například Králova řeč. Je to vzácná vyváženost. I proto k nám přichází osm tisíc předplatitelů, což nás přivedlo do České knihy rekordů,“ dodal Kubáník.

Měsíc nad řekou vyrazí do západočeské metropole těsně po prázdninách. „Patří k inscenacím, které vyvolávají už od premiéry rozporuplné reakce. Stačí připomenout diváka, který během představení hlasitě volal, že režisérka je kráva. Potom se hercům i celému divadlu omluvil. Na opačné straně jsou diváci, kteří na konci tleskají ve stoje,“ popsal Kubáník.

Ohlasu si cení i ředitel Michal Zetel. „Podařilo se nám to, co je na divadle nejcennější. Vyvolávat emoce. Chceme provokovat, dráždit, nutit publikum k přemýšlení, proč jsou věci tak, jak je vidí,” konstatoval Zetel. ředitel slovácké scény Michal Zetel.

Slovácké divadlo se v Plzni představilo už s Liškou Bystrouškou, Kalibovým zločinem, Svatbou a nyní tam poveze Měsíc nad řekou.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam