Pláště Mitas podnikly expedici na zamrzlém jezeře Bajkal

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 18. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN – Gumárenská společnost Mitas se podílela na natáčení dokumentu, jenž vznikl pod dohledem National Geografic a který má upozornit na unikátní ekosystém jezera Bajkal. Ruský výrobce zemědělské techniky Rostselmash poskytl traktor Versatile 2375 s plášti Mitas, které v podmínkách při teplotě kolem minus 25 stupňů na březích zamrzlého jezera obstály. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Mitasu Aleš Kosina.

"Skrze tento projekt chceme poukázat na to, že pláště Mitas spolehlivě odvedou práci v jakýchkoliv podmínkách. Na jezeru Bajkal jsme se již pohybovali na hranici extrému, ale přesto je dobré vědět, že i v takto náročném prostředí je na pláště Mitas spolehnutí,“ uvedl výkonný ředitel Mitasu v Ruské federaci Jozef Rúček.

Traktor Versatile o šířce 5,5 metru a váze 11 690 kilogramů důkladně prověřil sílu ledu na jezeře Bajkal. "V březnu, kdy se projekt uskutečnil, bývá led silný až jeden metr, takže i těžká zemědělská technika se mohla po zamrzlém jezeru bezpečně pohybovat,“ poznamenal Kosina. Mitas a Rostselmash jsou dlouhodobí obchodní partneři. Mitas dodává pláště pro první výbavu traktorů Versatile a také pro nejvyšší řadu kombajnů Rostselmash.

Pláště Mitas AC85, které byly použité na jezeru Bajkal, jsou odolné radiální pláště s optimálními vlastnostmi, díky nimž obstojí při práci na poli i při přesunech po silnici. Speciálním znakem těchto plášťů je velká styčná plocha dezénu, která zajišťuje vynikající záběr a lepší trakci.

Mitas patří mezi přední evropské výrobce zemědělských pneumatik. Loni firmu koupila švédská skupina Trelleborg. Ve svých výrobních závodech v ČR, Srbsku, Slovinsku a v USA firma vyrábí také průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly a jízdní kola. V roce 2015 Mitas utržil kolem osmi miliard korun a vykázal zisk necelých 953 milionů korun. Loňské hospodářské výsledky firma ještě nezveřejnila.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam