Valašskokloboucká knihovna se pyšní prestižním titulem

foto: město Valašské Kloboukyfoto: město Valašské Klobouky
foto: město Valašské Klobouky
Co se děje 18. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Městská knihovna Valašské Klobouky se od začátku června pyšní titulem Kamarádka knihovna, který jí spolu s 1. místem v příslušné kategorii udělil Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Lenka Zvonková.

Stejnojmenné soutěže, která hodnotí nabídku a kvalitu služeb především dětským čtenářům, se zúčastnilo více než sedm desítek biblioték, z nichž do finálového kola postoupilo 14 z nich. Kloboucká knihovna zabodovala v získaných vysvědčeních od svých čtenářů, v počtu přihlášených dětí do 15 let i v bohaté nabídce doprovodných akcí a projektů. Předávání ocenění se uskutečnilo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

"Rád bych vyjádřil poděkování za dobrou práci s dětským čtenářem kolektivu Městské knihovny Valašské Klobouky a speciálně pak knihovnici dětského oddělení Ladislavě Jařabové. O tom, že knihovna dokáže děti upoutat, svědčí například 62 % zaregistrovaných čtenářů do 15 let z celkového počtu obyvatel města," uvedl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Soutěž Kamarádka knihovna vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pod záštitou Ministerstva kultury ČR od roku 2007, a to s cílem motivovat knihovny k lepším službám a co největší vstřícnosti k dětským uživatelům.

Valašskokloboucká městská knihovna takový přístup prokazuje mimo jiné organizováním akcí pro prvňáčky i další školní třídy, pro děti ze školní družiny, z rodinného centra i z dětského domova, ale také pro studenty a přespolní žáky. Nechybí pořádání výstav, besed, dnů otevřených dveří, soutěží a dalších projektů. "Z úspěšných aktivit vzpomeňme například čtenářskou soutěž Lovci perel, akce Král slabikář a Knížka pro prvňáčka, oblíbené Noci s Andersenem, pravidelné dílničky, ale také již tradiční autorská čtení mladých literátů," jmenovala z aktivit knihovnice Jana Dorňáková. Hodnotící porotu také zajímala vysvědčení, která knihovně vystavily samy děti, dále provozní doba dětského oddělení, počet výpůjček na jednoho čtenáře nebo přírůstek knihovního fondu.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam