Zlínským kostelem bude znít barokní hudba

Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně (Foto: CCRVM)Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně (Foto: CCRVM)
Kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně (Foto: CCRVM)
Kultura 19. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba se uskuteční koncert, na kterém zazní díla velikánů barokní hudby. Serveru Zin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Letní koncert komorního cyklu Čtvero ročních období uvede v úterý 20. června v 18.00 hodin v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně atraktivní program nazvaný "virtuózní baroko", který je sestavený z děl velikánů především barokní hudby (Vivaldi, Bach, Telemann, Corelli aj.). Program zazní v podání mladého ambiciózního komorního souboru Musica Minore pod vedením uměleckého vedoucího Martina Petríka.

"Vstupenky budou k dispozici v Městském informačním středisku na náměstí Míru 14 dní nebo na místě 30 minut před začátkem koncertu – cena běžných vstupenek je 150 korun, o padesátikorunu méně zaplatí studenti, senioři a držitelé průkazu ZTP. Děti do 15 let mají vstup zdarma," poznamenal Urbanovský.

Během koncertu zazní například W. F. Bach – Ouvertura g moll, W. A. Mozart – Chrámová sonáta č. 13 C dur, G. P. Telemann – Sinfonia spirituosa D dur, A. Corelli – Sonáta g moll op. 5, č. 12 "La Folia" (verze pro violu a bc.), A. Vivaldi – Koncert pro smyčce A dur nebo W. A. Mozart – Divertimento D dur.

Koncert je součástí Svatováclavského hudebního festivalu, kdy si posluchači od června do července mohou vybrat z nabídky 11 koncertů v sedmi městech a obcích. Festival se kromě Zlína koná také v Albrechticích, Jablunkově, Ostravě, Rychvaldě, Frýdku-Místku a Dětmarovicích.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam