Zlínské filmové léto čeká ještě zlínský zámek, Jižní Svahy, Příluky a park Komenského

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Kultura 19. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - První ročník Zlínského filmového léta odstartoval na zahradě hasičské zbrojnice v Malenovicích a bude pokračovat na dalších místech krajského města. Promítání pod širým nebem si budou moci zájemci vychutnat ještě na zlínském zámku, sídlišti Jižní Svahy, v Přílukách nebo parku Komenského, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Zlínské filmové léto je společným projektem města a obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek. Po několik večerů se různá místa ve Zlíně promění v oblíbená letní kina. Celkem se v rámci prvního ročníku akce uskuteční 17 projekcí na pěti různých místech.

Všechny projekce začínají ve 21.30 hodin a v případě nepříznivého počasí se akce nekoná. První improvizované letní kino se uskutečnilo na zahradě hasičské zbrojnice v Malenovicích. Nyní se bude promítat v areálu zlínského zámku. Dne 30. června bude na programu americký snímek Psí poslání, v sobotu 1. července se lidé mohou těšit na film Orel Eddie, v pátek 14. července se bude promítat česko-slovenský film Masaryk a o den později pak americký snímek La La Land.

Červencové projekce pak budou pokračovat v Centrálním parku na Jižních Svazích (21. července Fantastická zvířata a kde je najít, 22. července Všechno nebo nic). Lidé by si s sebou měli vzít věci na piknik, deky budou k dispozici na místě. Letní kino si pak užijí zájemci také na fotbalovém hřišti v Přílukách (28. července I dva jsou rodina a 29. července Muzzikanti).

V srpnu se letní kino přesune opět na zlínský zámek (4. srpna Bába z ledu, 5. srpna Zahradnictví: Rodinný přítel) a závěr Zlínského filmového léta se uskuteční v parku Komenského (7. srpna Špunti na vodě, 8. srpna Dítě Bridget Jonesové, 9. srpna Správní chlapi, 10. srpna Mike a Dave sháněj holku, 11. srpna Bezva ženská na krku a 12. srpna Zootropolis: Město zvířat). Podobně jako na Jižních Svazích budou i v parku Komenského připraveny deky, takže diváci si s sebou mohou vzít jen občerstvení.

"Vezměte si své partnery či partnerky, nezapomeňte si koupit jedno pivo a užijte si filmy pod širým nebem. Já to takhle v mládí dělával. Letní kina jsou skvělá věc a přináší zážitky, na které se dlouho vzpomíná," vyzval veřejnost k návštěvě představení primátor Miroslav Adámek.

Město vyjdou náklady na Zlínské filmové léto na asi 350 tisíc korun.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam