Na konci června ožije lázeňské město festivalem Luhovaný Vincent

Ilustrační foto (Foto: www.luhovanyvincent.cz)Ilustrační foto (Foto: www.luhovanyvincent.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.luhovanyvincent.cz)
Kultura 20. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

LUHAČOVICE - Už za několik dní vypukne v Luhačovicích další ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Jak serveru Zlin.cz za pořadatele uvedla Kristýna Kapinusová, tentokrát se festival uskuteční v době od 29. června do 2. července.

Letos poprvé bude festival pojit jedno společné heslo, a to Zpomal!, které má poukázat na to, jak čas nemilosrdně plyne a protéká lidem mezi prsty.

"V letošním roce se opět pokoušíme o co nejvyváženější a nejrozmanitější programovou skladbu. Během čtyř festivalových dní se lidé mohou těšit na divadelní, filmovou a výtvarnou sekci, workshopy a autorská čtení. Večery pak budou patřit hudbě, a to v klubu Domino," upřesnila Kapinusová.

O zahájení festivalu se ve čtvrtek 29. června postará film, konkrétně komediální road movie s názvem Leningradští kovbojové dobývají Ameriku. Promítat se bude na terase Městské
plovárny. Filmový program dále nabídne například intimní vztahové drama Prach či snímek Kupředu smrtelně pomalu. "V kině Elektra představíme Jiné vize 2016 - deset audiovizuálních děl ze soutěžní sekce olomouckého festivalu PAF, které uvede kurátor Karel Císař. Poslední programovou položkou bude film Mléčná dráha, který se promítne pod širým nebem za Jizbou," doplnila Kapinusová.

Hudebním trhákem letošního ročníku bude slovenský vibrafonový král Stroon, jeho vystoupení si zájemci budou moci vychutnat první červencový den. Naopak poslední červnový den vystoupí skupina Sixtus Preiss, představí se ale i DJs (Flush Buttons, Eva Porating, Dreare meetsIzanasz a další).

Divadelní sekce uvede každý festivalový den minimálně jednu performaci, nebo představení. "Pátek budou mít na starosti dámy. Pramen Ottovky oživí tajemné víly v představení Sylfidy uskupení Holektiv. Zuzana Fuksová (ČokoVoko) přečte část své knihy tweetů a facebookových statusů Cítím se jako Ulrike Meinhof. Naprostou novinkou bude Dírkované kino: okna/škvíry/průzory. Jde o audiovizuální částečně improvizovanou performanci, která pracuje s analogovými daty a k vidění bude v sobotní podvečer na kolonádě," dodala Kapinusová. Na ulici Dr. Veselého se zase chystá představení pro jednoho diváka μSPUTNIK - autorská inscenace o dobrodružství, které ve vesmíru zažívá Sputnik, první umělá družice planety Země.

Do Luhačovic se sjedou také výtvarníci, a to z Česka, Polska a Slovenska. V plánu mají různé performance, akce a venkovní instalace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam