Nové jízdní řády MHD přidají cestujícím ve Zlíně a okolí ročně 83 600 kilometrů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 22. 6. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) mění od 1. července jízdní řády, přibude tak 83 600 kilometrů. Podnik například posílí provoz na lince 32 Kudlov – Mladcová, novinkou bude také osm párů přímých trolejbusových spojů denně na lince 2, kdy budou kloubové trolejbusy v Otrokovicích po zastavení u železniční stanice pokračovat v jízdě pomocí dieselagregátu až na točnu linky 55 Štěrkoviště. Serveru Zlin.cz to dnes řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

"Pečlivě jsme se zabývali připomínkami k současným jízdním řádům od městských částí, škol, zaměstnavatelů i jednotlivých cestujících. Zpracovali jsme určité shrnutí všech podnětů a předložili jsme je oběma městům, která jsou našimi zřizovateli a objednateli dopravy. Zástupci měst rozhodli, které z návrhů máme uplatnit v praxi,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Nové jízdní řády začínají víkendovým provozem v sobotu 1. července. Na autobusové lince 32 budou v čase od 8:00 do 20:00 zajišťovat dopravu dva autobusy místo jednoho, takže interval mezi spoji se zkrátí z 60 na 30 minut. "Kudlov i Mladcová patří mezi rozrůstající se části města, kde nám přibývá cestujících. Rozšíření provozu je zde zcela namístě,“ popsal vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

V pracovních dnech v době letních prázdnin platí na linkách MHD ve Zlíně a Otrokovicích takzvané letní omezení. "Rozsah provozu a intervaly mezi spoji zůstávají stejné. Posílení zaznamenají v dopoledních hodinách opět cestující na lince 32 (Kudlov – Mladcová). Dopolední interval mezi spoji, který byl dosud hodinový, se zkrátí na 30 minut,“ upřesnil Nosálek.

Jízdní řády pro běžné pracovní dny začnou platit v pátek 1. září. Novinkou bude zavedení zmíněných osmi párů přímých trolejbusových spojů denně na lince 2. V Otrokovicích bude také zavedeno v pracovních dnech v době školního vyučování pět nových spojů autobusové linky 55, které budou zajíždět na zastávku k Základní škole Trávníky. "Dosud zajížděl k ZŠ Trávníky pouze jeden spoj denně. Od září budou na Trávníky vedeny dva spoje dopoledne a čtyři odpoledne,“ uvedl Cekota.

Lepší dopravní obslužnost budou mít také obyvatelé Velíkové, Štípy, Kostelce a Lužkovic, pro které DSZO nově zavádí některé pozdní večerní či noční spoje. Novinkou od července bude i změna názvu zastávky MHD na lince 38 na začátku Benešova nábřeží ve směru od sídla DSZO. Dosud se tato zastávka nazývala Baťova nemocnice, tedy shodně jako trolejbusové zastávky ve vzdálenosti asi 150 metrů odtud. Nyní tato autobusová zastávka linky 38 získá samostatný nový název Podvesná XVI – podle nejbližší odbočky z Benešova nábřeží.

Vozidla MHD DSZO najedou na svých linkách v období platnosti nových jízdních řádů o 83 600 kilometrů navíc v porovnání s obdobím jízdních řádů 2016/2017. Celkem by měly vozy MHD ve Zlíně a okolí najezdit podle nového jízdního řádu 4,977 milionu kilometrů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam