Otrokovické koupaliště má novou miniknihovnu v podobě budky

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 23. 6. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Novou miniknihovnu v podobě budky mohou využít obyvatelé Otrokovic, kteří zavítají na městské koupaliště. Zájemci si v ní mohou půjčit knihu a po přečtení zase vrátit, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Otrokovic Romana Stehlíková.

Městská knihovna se umístěním knihobudky na koupališti rozhodla rozšířit služby mimo své prostory a otevírací dobu. Knihobudka poskytne četbu například i lidem, kteří v Otrokovicích tráví jen krátký čas prázdnin nebo dovolené. „Knihu si každý může půjčit bezplatně a bez registrace, a pokud ji nestihne přečíst na koupališti, může si ji odnést na dočtení domů. Prosíme čtenáře, aby knihy vraceli zpět a chovali se k nim ohleduplně. Pro vypůjčení není stanovena žádná výpůjční lhůta“, upřesnila vedoucí městské knihovny Radka Jarková.

Malá knihovnička vznikla ze starého regálu a barvami ji rozveselili žáci Základní umělecké školy Otrokovice. Budka spustila provoz ve čtvrtek. „Knihobudka nebo sousedská knihovna je většinou dřevěná skříňka, která slouží jako místo ke sdílení a výměně knih. Pravidla jsou jednoduchá, a to vezmi si knížku a zase ji vrať. Tato dobrovolná iniciativa se začala formovat v roce 2009 v USA, konkrétně v Houstonu ve státě Wisconsin,“ uvedla Stehlíková.

Podle ní tehdy Todd Bol postavil první model knihovničky na památku své matky, vášnivé čtenářky. „Tento nápad si okamžitě získal věhlas a Bol vyrobil několik dalších budek. Od roku 2010 po celém světě vznikají díky knihovnám, jejich partnerům nebo dalším lokálním nadšencům nové a nové knihovničky, které se snaží šířit původní poselství,“ informovala Stehlíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam